Domov ATLETIKA Forsterová na 100 m prekážky v semifinále

Forsterová na 100 m prekážky v semifinále

Slovenka Viktória Forsterová sa na atletických ME v Mníchove prebojovala do semifinále behu na 100 metrov cez prekážky. V treťom sobotnom rozbehu obsadila priame postupové druhé miesto časom 13,19 sekundy.

„Už na stredajšom tréningu som sa cítila veľmi dobre, odbehala som kvalitné rýchle úseky, aj piatková rozcvička dopadla dobre, cítila som sa úžasne.

Veľmi som chcela postúpiť do semifinále, napísala som si to aj na štartové číslo a splnilo sa mi to. V semifinále môžem bežať uvoľnene, lebo cieľ – dostať sa do semifinále – som splnila.

V nedeľu do toho dám všetko,“ povedala Forsterová na oficiálnej facebookovej stránke Slovenského atletického zväzu (SAZ).

Forsterová bežala hneď v prvom nedeľnom semifinále v prvej dráhe. Od svojho predošlého času v rozbehoch sa však výrazne vzdialila. Časom 13,50 s obsadila v rámci svojho semifinále 8. nepostupové miesto.

Ani čas z rozbehu by jej však na účasť medzi najlepšou osmičkou nestačil. Posledný postupový čas mal hodnotu 12,87 s.

V celkovom hodnotení patrilo slovenskej reprezentantke 23. miesto. „Beh nemôžem hodnotiť dobre. Išlo sa mi zle. Aj takéto sú však občas preteky, nie vždy sa darí.

Účasť v semifinále však beriem mimoriadne pozitívne, hoci dnešok priniesol trochu sklamanie. Nemôžem sa však sťažovať,“ povedala Forsterová pre Českú televíziu.

red, TASR, foto: TASR/AP Načítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii ATLETIKA
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Na MMM zvíťazil tretíkrát Kerio

Keňan Reuben Kiprop Kerio tretíkrát v kariére zvíťazil na Medzinárodnom maratóne mieru (MM…