Domov FUTBAL Fortuna liga: Slovan zvýšil náskok na čele

Fortuna liga: Slovan zvýšil náskok na čele

Zaujímavosťou 17. kola najvyššej slovenskej súťaže je, že takmer vo všetkých odohraných zápasoch sa body delili. Zvíťazil napokon len majstrovský Slovan, ktorý vďaka tomu zvýšil náskok na čele tabuľky už na 5 bodov.

Vo všetkých v sobotu hraných zápasoch sa zrodila remíza. Nudný zápas Žiliny so Sereďou nepriniesol žiadny gól. V zápase domácej Senice so Zlatými Moravcami sa na konci prvého polčasu ujali vedenia hostia, no Piroska sa v druhom dejstve z penalty nemýlil a tímy sa rozišli zmierlivo.

Rovnakým výsledkom skončil aj duel v Ružomberku, kde zavítala Dunajská Streda. Tá tak nedokázala naplno bodovať ani v treťom zápase po sebe a aktuálne vedúci Slovan jej v tabuľke už odskočil na 5 bodov. To preto, že „belasí“ nezaváhali ani v 17. kole, keď mal ambíciu ozbíjať ich trnavský Spartak.

Ten však na svojom vlastnom trávniku toho veľa nevymyslel, a to napriek tomu, že hral celý druhý polčas v presile. V nadstavenom čase prvého polčasu totiž videl červenú kartu Abena. Na ukazovateli skóre vtedy už svietilo 0:2 a keďže sa trnavským strelcom nedarilo, zápas uzavrel gólom na 0:3 Rabiu.

V druhom nedeľnom dueli tímov z konca tabuľky sa rodilo víťazstvo Michaloviec, ktoré vďaka dvom gólom Taiwa z prvého polčasu držali sľubný náskok až do záveru zápasu.

V priebehu troch minút však oň prišli. Domáci Trenčania dvomi rýchlymi gólmi zachránili aspoň bod a nepustili svojho súpera v tabuľke pred seba.

Ostatný zápas medzi Pohroním a Nitrou sa neodohral pre výskyt koronavírusu v šatni Stredoslovákov, pre ktorých zároveň jesenná časť Fortuna ligy skončila. Ostatné tímy čaká ešte jedno kolo.

ano, foto: FB/DAC