Domov INÉ Futsalista Drahovský siedmykrát hráčom roka

Futsalista Drahovský siedmykrát hráčom roka

Najlepším slovenským futsalistom za rok 2021 sa stal Tomáš Drahovský. Hráč španielskeho klubu Futbol Sala Garcia Santa Coloma uspel v ankete po siedmy raz. Najlepšou hráčkou sa stala Nikola Rybanská z CopyLeaders Prievidza, medzi trénermi v 18. ročníku ankety triumfoval reprezentačný tréner Slovenska Marián Berky, ktorý na klubovej úrovni vedie majstrovský MIMEL Lučenec.

Slávnostné vyhlásenie výsledkov ankety sa uskutočnilo v nedeľu v Banskej Bystrici. Minulý rok Slovenský futsal (SF) vyhlásil výsledky virtuálne, keďže sa pre pandémiu koronavírusu nemohol uskutočniť tradičný galavečer.

Skvelá sezóna

Dvadsaťdeväťročný Drahovský je aktuálne s 19 gólmi najlepší strelec najlepšej ligy sveta (Liga Nacional/Španielsko). Spolu s reprezentačnými spoluhráčmi ako líder tímu dosiahol na januárových majstrovstvách Európy pri debute SR na turnaji veľký úspech postupom do štvrťfinále. Na šampionáte strelil tri góly.

„Je to pre mňa už siedme ocenenie v ankete Futsalista roka, ja si ho veľmi cením, ako aj všetky predošlé, ktoré som získal. Po tej celej sezóne, akú som mal, či už na reprezentačnej alebo klubovej úrovni, je to tá pravá čerešnička na torte, keďže sa nám mimoriadne darilo.

S reprezentáciou sme postúpili na ME, so Santa Colomou sme iba tesne nepostúpili do play off. Po individuálnej stránke som bol najlepším strelcom najlepšej španielskej ligy, aj to mi veľmi pomohlo k získaniu tohto ocenenia. Budem robiť všetko preto, aby som aj o rok stál na tomto tróne a svojimi výkonmi dokázal, že som najlepším futsalistom Slovenska,“ povedal Tomáš Drahovský.

Do All star tímu roka sa dostali aj brankár Marek Karpiak (Slavia Praha) a z hráčov v poli okrem Drahovského aj Karpiakov klubový spoluhráč Matúš Ševčík a Gabriel Rick a reprezentačný kapitán Peter Kozár z Interobal Plzeň.

Uskutočnilo sa aj internetové hlasovanie pod názvom Cena fanúšika, v ktorej v hlavnej kategórii uspel tiež Drahovský.

výsledky 18. ročníka ankety TOP Futsalista roka 2021:

      Futsalista roka: 1. Tomáš Drahovský (Futbol Sala Garcia Santa Coloma) 42 hlasov, 2. Marek Karpiak (SK Slávia Praha futsal) 3, 3. Matúš Ševčík (SK Slávia Praha futsal) 2

      Zostava roka: Karpiak (47 hlasov) – Drahovský (49), Peter Kozár (SK Interobal Plzeň – 43), Gabriel Rick (SK Interobal Plzeň – 41), Matúš Ševčík (25)

      Futsalistka roka: 1. Nikola Rybanská (CopyLeaders Prievidza) 14, 2. Jana Červíkova (ŠK Makroteam Žilina) 8, 3. Klaudia Tyčiaková (SLC Banská Bystrica) 7

      Futsalista roka do 21 rokov: 1. Ševčík 27

      Tréner roka: 1. Marián Berky (MIMEL Lučenec a reprezentácia SR) 28, 2. Richard Bačo (Podpor Pohyb Košice) 6, 3. Branislav Škorec (MŠK Žilina FUTSAL) 5

Rozhodca roka: Lukáš Peško 16

      Cena fanúšika (internetové hlasovanie):

1. Drahovský 474 hlasov, 2. Karpiak 297, 3. Marek Belaník (MIBA Banská Bystrica) 149

red, TASR, foto: FB Načítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii INÉ
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Verstappen a Thompsonová­‑Herahová získali športových Oskarov za rok 2021

Holandský pilot F1 Max Verstappen a jamajská šprintérka Elaine Thompsonová­‑Herahová sa st…