Domov BASKETBAL Gasol sa vracia do Barcelony

Gasol sa vracia do Barcelony

Dlhoročný pilier španielskej basketbalovej reprezentácie Pau Gasol mieni ešte zabojovať o účasť na olympiáde v Tokiu aj vo veku 41 rokov. Dohodol sa preto na kontrakte s euroligovým tímom FC Barcelona do konca sezóny.

Bratia Gasolovci sú v basketbalovom svete známym pojmom. Mladší Marc bojuje po boku LeBrona Jamesa v Los Angeles Lakers, kde zanechal výraznú stopu, i keď po boku inej legendy – Kobe Bryanta, jeho starší brat Pau. Ten sa môže popýšiť vskutku úspešnou kariérou v najlepšej lige sveta, ozdobenou dvomi prsteňmi pre víťaza NBA (2009 a 2010).

Vo veku 41 rokov už však pre neho na zámorských palubovkách niet také miesto, aké by si predstavoval. Aj preto sa španielsky dlháň vracia do Európy, a to na miesta, kde s veľkým basketbalom začínal. Ešte predtým ako sa Pau Gasol stal draftovou trojkou NBA v roku 2001, obliekal dres barcelonského FC.

Najmä vinou zranenia odohral v posledných dvoch sezónach len 30 zápasov, pričom v tej uplynulej ani jeden. V decembri ohlásil, že by rád ešte reštartoval svoju kariéru, najmä s vidinou predstavenia sa na olympiáde v Tokiu. Žiadny z tímov NBA sa však nechytil, a tak sa Gasol dohodol s FC Barcelona, kde sa bude snažiť dostať sa do olympijskej formy.

Na olympiáde bol Gasol už štyrikrát, v zbierke má dve striebra a jeden bronz. Španieli majú ako majstri sveta účasť v Tokiu už istú. „Som šťastný, že sa vraciam do klubu, kde som začal. Som vďačný za túto príležitosť a verím, že sa do prvého mužstva dostanem čo najskôr,“ vyjadril sa Gasol.

ano, TASR, foto: FB , TASR/APNačítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii BASKETBAL
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Zomrel slovenský basketbalista storočia

Vo veku 67 rokov zomrel minulý piatok (14. 10. 2022) Stanislav Kropilák – slovenský basket…