Domov CYKLISTIKA GIRO 2022: Hindley zariadil prvý triumf pre Austráliu

GIRO 2022: Hindley zariadil prvý triumf pre Austráliu

Austrálsky cyklista Jai Hindley sa stal víťazom 105. ročníka Giro d’Italia. Definitívne o tom rozhodla záverečná 21. etapa, ktorou bola časovka na 17,4 km vo Verone. Hindley sa postaral o premiérový triumf pre Austráliu.

Jazdca tímu Bora­‑Hans­grohe na pódiu doplnili Ekvádorčan Richard Carapaz z Ineosu Grenadiers s konečným mankom +1:18 min a Španiel Mikel Landa z Bahrainu­‑Victorious (+3:24).

Dvadsaťšesťročný Hindley bol blízko k celkovému triumfu už v roku 2020, keď mal na sebe ružový dres pred záverečnou etapou. V časovke do Milána ho však predstihol Brit Tao Geoghegan Hart, ktorého celkový čas bol o 39 sekúnd lepší ako Austrálčanov.

Tentokrát však bolo na trati záverečnej časovky aj jedno stúpanie štvrtej kategórie na Torricella Massimilliana (4,1 km, priemerný sklon 5,4 %), čo Hindleymu vyhovovalo.

„Nádherný pocit. Cítil som sa na bicykli dobre, ani na chvíľu som s tým nemusel bojovať. Stúpanie som absolvoval opatrne a vo zvyšku trate dal do toho všetko.

Mal som v hlave, čo sa stalo v roku 2020 a nemohol som to nechať zopakovať,“ tešil sa v cieli Hindley podľa Cycling News.

Austrálčan si na 105. ročníku pripísal jedno etapové prvenstvo v 9. etape s cieľom na vrchu Blockhaus. Rozhodujúci náskok si vypracoval v sobotňajšej 20. etape so záverečným stúpaním na Marmoladu.

Hindley do nej vstúpil s mankom troch sekúnd, no do cieľa prišiel s náskokom +1:25 min na Ekvádorčana.

ano, TASR, foto: facebookNačítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii CYKLISTIKA
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Sagan sa pripomenul triumfom, potom chytil koronavírus… opäť

Slovenský cyklista Peter Sagan sa po zdravotných peripetiách, ktoré ho sprevádzajú už niek…