Domov CYKLISTIKA GIRO: Privezie Sagan cyklámenový dres do Milána?

GIRO: Privezie Sagan cyklámenový dres do Milána?

Slovenský cyklista Peter Sagan vstúpil do posledného týždňa etapových pretekov Giro d‘Italia ako líder bodovacej súťaže. Cyklámenový dres si prvýkrát obliekol po víťaznej 10. etape a po celý minulý týždeň si ho nevyzliekol. Cyklista tímu Bora Hansgrohe by ho chcel priviezť až do Milána.

Sagan začal druhý týždeň na talianskych cestách skvele, keď zvíťazil v 10. etape a obliekol sa po prvýkrát v tohtoročnej edícii Gira do cyklámenového dresu. Následne čakal cyklistov deň voľna a po ňom kopcovitá a horská, 11., resp. 12. etapa, v ktorých bolo úlohou slovenského cyklistu dôjsť do cieľa. 13. etapa opäť patrila špurtérom, a medzi elitou znova nechýbal ani Sagan.

V záverečnom špurte ho predstihli len domáci jazdci Giacomo Nizzolo a Edoardo Affini. Slovenský pretekár sa tak postavil na stupeň víťazov v tomto ročníku už po tretíkrát (okrem víťazstva v 10. etape obsadil 3. miesto aj v 3. etape).

„Tretie miesto je v poriadku. Najlepšie by bolo vyhrať, ale napriek tomu som spokojný. Snažím sa nestrácať príliš veľa bodov. Som rád, že mám stále svoj dres. Dokázal som ho ubrániť a uvidíme, ako na tom budem v nasledujúcich dňoch,“ povedal Sagan po 13. etape.

Buchmann musel odstúpiť

Cez víkend sa šlo opäť do kopcov, ktoré Peter zvládol na 148., resp. 143. mieste, avšak podstatné je, že si udržal cyklámenový dres, v ktorom odštartoval aj nový týždeň. Jeho tím Bora doň však vstúpil už bez svojho želiezka na celkový triumf.

Už päť kilometrov po štarte nedeľňajšej 15. etapy situovanej v taliansko­-slovinskom pohraničí prišlo k hromadnému pádu. Na zemi sa ocitol aj šiesty muž celkového poradia Nemec Emanuel Buchmann. Saganov spolujazdec z Bory­-Hansgrohe utrpel zranenia tváre a napriek ošetreniu musel odstúpiť z pretekov.

Cyklámenový dres tak pre nemeckú stajňu ostáva jediným cieľom na tohtoročnom Gire. Po dvoch týždňoch patrila Saganovi v celkovom poradí 119. priečka, keď zaostával 2 a pol hodiny za priebežným lídrom Kolumbijčanom Eganom Bernalom z Ineosu.

V poslednom týždni má Sagan možnosť útočiť na etapový vavrín ešte vo štvrtkovej rovinatej 18. etape, ktorá vedie z Rovereta do Stradelle.

ano, foto: facebookNačítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii CYKLISTIKA
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Saganovci už spolu jazdiť nebudú

V polovici leta definitívne potvrdil slovenský cyklista Peter Sagan, že v tíme Bora­‑Hansg…