Domov INÉ HÁDZANÁ Hádzanári sa pripravujú na ME

Hádzanári sa pripravujú na ME

Slovenskí hádzanári sa v rámci prípravy na ME stretli na sústredení v Topoľčanoch. Reprezentačný tréner Peter Kukučka má pre nadchádzajúce prípravné zápasy so Srbskom k dispozícii kompletný 20-členný káder.

Ako uviedol Kukučka na utorkovom brífingu, v Topoľčanoch by chcel s tímom nadviazať na dva vydarené letné bloky prípravy v Egeri.

„Za týždeň sa nedajú natrénovať nejaké veľké veci, ale určite je tu nejaký čas a priestor na zlepšenie, najmä súhry. Už na krátkom zraze v septembri i teraz na prvých tréningoch bolo vidieť, že chalani už vedia, čo chceme hrať,“ uviedol reprezentačný tréner.

Do začiatku januárových ME na Slovensku a Maďarsku zostávajú dva mesiace. „Chalani si určite uvedomujú blížiaci sa šampionát. Máme pred sebou štyri oficiálne zápasy. Teraz dva náročné proti Srbom, potom v januári ešte s Rakúšanmi,“ pripomenul tréner SR.

Z dvojice meraní síl so Srbskom bude mať oficiá­lny charakter piatkový zápas so začiatkom o 20.00 h (v priamom prenose na Sport 1). Duel sa pôvodne mal hrať v Topoľčanoch, no pre pandemickú situáciu ho presunuli do Šale.

„Nemáme sa na čo šetriť a nie je čas na nejakú schovávačku. Chceme sa prezentovať hrou ako na majstrovstvách,“ povedal Kukučka.

Majstrovstvá Európy v hádzanej mužov sú na programe 13.-30. januára 2022. Hrať sa bude v Košiciach, Bratislave a troch maďarských mestách.

red, TASR, foto: TASR/Radovan Stoklasa Načítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii HÁDZANÁ
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Hádzanári vstúpili do kvalifikácie dvomi prehrami

Slovenskí hádzanári nezačali kvalifikáciu na ME 2024 najlepšie. Z dvoch úvodných zápasov s…