Domov INÉ HÁDZANÁ Hádzanári v Euro Cupe s tromi vysokými prehrami

Hádzanári v Euro Cupe s tromi vysokými prehrami

V uplynulom týždni čakali na slovenských hádzanárov zápasy v rámci Euro Cupu s lukratívnymi súpermi. So španielskym ani maďarským výberom sme nedokázali držať krok, i keď sme v druhom zápase s Maďarskom dokázali stiahnuť výrazný náskok súpera. Na prvé body do tabuľky to však bolo málo.

Ako prvých sme v stredu privítali na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu v Bratislave Španielov. Tí nám prakticky od začiatku dali najavo, ako sa bude duel vyvíjať. Slovenský výber sa trápil najmä v útoku. Hostia si v Bratislave v pokojnom tempe vyslúžili prvé body do tabuľky po víťazstve 30:18.

Šanca zlepšiť útok prišla už o dva dni, no Slováci ju nielenže nevyužili, ale pripísali si ešte väčší debakel. Maďarskí reprezentanti mali navrch vo všetkých činnostiach a nakoniec sme museli skloniť hlavy po potupnej prehre 15:30.

„Chcem sa ospravedlniť fanúšikom za tento slabučký výkon, miestami až trápny. Vybuchli sme úplne vo všetkých herných činnostiach,“ nešetril kritikou tréner slovenského výberu Peter Kukučka.

Rehabilitovať sa za „trápny“ výkon mohla naša reprezentácia v nedeľu, keď nastúpila proti rovnakému súperovi, tentoraz v maďarskom Győri. Slováci po 15 minútach prehrávali 4:13, no v závere prvého a úvode druhého polčasu zdramatizovali duel, keď sa dostali aj na rozdiel jediného zásahu. Nič to však nebolo platné, súper ukázal svoju silu a porazil nás o 10 gólov 26:36.

Euro Cup

Hádzanársky Euro Cup hrajú paralelne s kvalifikáciou ME 2022 už istí účastníci budúcoročného európskeho šampionátu – Slovensko a Maďarsko ako jeho organizátori a Španielsko a Chorvátsko ako finalisti predchádzajúcich ME.

max, TASR, foto: FBNačítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii HÁDZANÁ
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Hádzanári vstúpili do kvalifikácie dvomi prehrami

Slovenskí hádzanári nezačali kvalifikáciu na ME 2024 najlepšie. Z dvoch úvodných zápasov s…