Domov INÉ HÁDZANÁ Hádzanárov čaká náročná kvalifikácia

Hádzanárov čaká náročná kvalifikácia

Slovenskí hádzanári sa od nedele pripravujú na vstup do II. fázy kvalifikácie o postup na majstrovstvá Európy mužov v roku 2024 v Nemecku. Reprezentačný kouč Fernando Gurich má k dispozícii dvadsaťčlenný káder. Vo štvrtok nastúpia jeho zverenci o 18.15 h v Larviku na palubovke favorita 2. skupiny Nórska, v nedeľu o 18.00 h privítajú Srbsko v prešovskej Tatran handball aréne.

„Čaká nás náročný vstup proti dvom favoritom. Najskôr to bude Nórsko, mužstvo z top 8 a dvojnásobný vicemajster sveta, a potom Srbsko ako najsilnejší tím z druhého koša.

Našou úlohou bude využiť tréningy a zápasy, aby sme sa zlepšovali a začali pracovať na systéme našej hry, zároveň dali šancu nabrať medzinárodné skúsenosti niektorým hráčom.

Očakávam od mojich zverencov kolektívny výkon, poctivú robotu a tiež, aby vydali zo seba maximum, teda odviedli to najlepšie, čo v nich je,“ uviedol Gurich pre zväzový portál slovakhandball.sk.

Španielsky kormidelník sa teší na novú výzvu. „Moje očakávania v úvode sa spájajú s tým, že sa začneme spoznávať a nastavíme základy nášho herného systému, ktorým sa chceme prezentovať.

Bude to chcieť nejaký čas, ale potrebujeme s tým začať čo najskôr. Pred úvodným vystúpením máme k dispozícii len pár tréningov. Je náročné aplikovať zmeny počas tohto krátkeho obdobia, teraz máme len trocha času pripraviť sa na zápas.

Pokúsime sa ho využiť v maximálnej miere a urobiť všetko, čo sa bude dať,“ dodal Gurich.

Postup na európsky šampionát do Nemecka si vybojujú priamo prví dvaja a štyri najlepšie družstvá z tretích priečok jednotlivých skupín.

Nominácia hádzanárov SR na prvé dva zápasy kvalifikácie ME 2024:

Brankári: Marián Žernovič, Michal Martin Konečný, Lukáš Ľuba
Pivoti: Šimon Macháč, Matúš Moravčík
Krídelníci: Martin Straňovský, Lukáč Péchy, Erik Fenár, Tomáš Dévai
Spojky: Jakub Prokop, Tomáš Smetánka, Jakub Mikita, Martin Potisk, Marek Hniďák, Marek Hlinka, Ľuboš Hlipala, Marián Hajko, Ľubomír Ďuriš, Andrej Sloboda, Mikuláš Kucsera ml.

sam, TASR, foto: facebookNačítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii HÁDZANÁ
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Hádzanári vstúpili do kvalifikácie dvomi prehrami

Slovenskí hádzanári nezačali kvalifikáciu na ME 2024 najlepšie. Z dvoch úvodných zápasov s…