Domov HOKEJ Halák sa sťahuje do Vancouveru

Halák sa sťahuje do Vancouveru

Slovenský hokejový brankár Jaroslav Halák bude v kariére pokračovať vo Vancouveri. Ako neobmedzený voľný hráč podpísal s Canucks ročný kontrakt na 1,5 milióna dolárov, ďalších 1,5 milióna môže zarobiť na výkonnostných bonusoch.

Halák vytvorí v mužstve tandem s Thatcherom Demkom, kanadský tím potreboval po odchode Bradena Holtbyho do bránkoviska skúsenosti. Tridsaťšesťročný Halák počas pôsobenia v Bostone ukázal, že je spoľahlivý a silný náhradník i skvelý kolega pre ďalšieho brnakára.

„Šéf brankárov nášho tímu Ian Clark chcel, aby sme angažovali Jaroslava Haláka. Je to skúsený brankár, ktorý už dlho pôsobí v NHL a má za sebou niekoľko výnimočných úspechov. K Thatcherovi (Demkovi) sme potrebovali skúseného brankára. Halák bol k dispozícii, chcel prísť do Vancouveru a sme nadšení, že sa stal členom nášho tímu,“ povedal pre web Canucks generálny manažér kanadského klubu Jim Benning.

Slovenský brankár by mal na základe kontraktu s Canucks získať 750 000 dolárov vo forme platu a ďalších 750 000 dolárov vo forme podpisového bonusu.

Ďalší výkonnostný bonus 1,25 mil. dolárov môže získať, ak odchytá v nasledujúcej sezóne aspoň 10 zápasov. Ďalších 250 000 dolárov si pripíše na účet, ak bude mať úspešnosť zásahov minimálne 90,5 percenta.

Halák v NHL

Tridsaťšesťročný Halák odchytal uplynulé tri sezóny v Bostone, kde väčšinu času kryl chrbát Fínovi Tuukkovi Raskovi. V závere uplynulej sezóny sa však u Bruins herne chytil nováčik Jeremy Swayman a vytlačil Slováka z postu brankárskej dvojky „medveďov“.

V minulom ročníku odchytal za Boston 19 stretnutí, pričom mal priemer 2,53 gólu na zápas a úspešnosť zásahov 90,5 percenta. Po konci sezóny mu vypršala ročná zmluva na 2,25 mil. dolárov. Celkovo odchytal v NHL 539 zápasov.

Prpofiligovú kariéru odštartoval v Montreale Canadiens, pokračoval v St. Louis Blues, Washingtone Capitals, New Yorku Islanders, a naposledy v Bostone. Dvakrát získal William M. Jennings Trophy pre brankára chytajúceho v tíme s najnižším počtom inkasovaných gólov.

red, TASR, foto: TASRNačítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii HOKEJ
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Buček bude v kariére pokračovať v Třinci

Jeden z najlepších hráčov posledných rokov najvyššej slovenskej hokejovej súťaže Samuel Bu…