Domov ATLETIKA Halové MS 2021 nebudú

Halové MS 2021 nebudú

Atletický rok 2021 sa ešte nezačal a už zrušili prvé vrcholné podujatie. Svetová atletika (WA) s odvolaním sa na organizačný výbor halových majstrovstiev sveta oznámila, že svetové podujatie sa v roku 2021 neuskutoční.

Halové majstrovstvá sveta v čínskom Nan­-ťingu naplánované v termíne 19. – 21. 3. 2021 sa v súčasnej pandemickej situácii neuskutočnia.

„Dôvod zrušenia je privysoké bezpečnostné riziko vzhľadom na aktuálny vývoj situácie vo svete súvisiaci s ochorením COVID-19 a ťažko odhadnuteľný stav v marci budúceho roka,“ píše Slovenský atletický zväz na svojom profile na facebooku.

Keďže organizátori a Čínska atletická federácia vložili do prípravy halových MS už veľa úsilia, energie aj financií, šampionát by sa mohol uskutočniť v roku 2023, teda iba rok po európskom kontinentálnom vrchole v Belehrade.

Podujatí v hale bude dostatok

Napriek chýbajúcemu vrcholu zimnej sezóny budú mať svetoví atléti dostatok príležitostí na konfrontáciu v halových podmienkach. A to prostredníctvom World Indoor Tour, ktorá pozostáva z 26 mítingov v 12 krajinách Európy a Severnej Ameriky.

World Indoor Tour sa bude konať od konca januára do konca februára 2021 a bude organizovaná na troch rôznych súťažných úrovniach – zlatej, striebornej a bronzovej.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ: Matej Tóth v októbri najlepší

red, SITA, foto: internet Načítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii ATLETIKA
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Na MMM zvíťazil tretíkrát Kerio

Keňan Reuben Kiprop Kerio tretíkrát v kariére zvíťazil na Medzinárodnom maratóne mieru (MM…