Domov AUTO - MOTO Hamilton dorovnal Schumachera

Hamilton dorovnal Schumachera

Netradičný termín pretekov a netradičné miesto, ale na nemeckom Nürburgringu sa na VC Eifelu F1 oslavoval očakávaný víťaz. A nielen to.

Brit Lewis Hamilton si užíval tóny britskej hymny a prvýkrát aj honor najúspešnejšieho pretekára formuly 1 v histórii. Triumfom číslo 91 dostihol svoj veľký vzor Michaela Schumachera a je takmer isté, že zakrátko ho aj prekoná.

„Ani neviem, čo povedať. Je to česť aj obrovské emócie v jednom. Myslím na všetkých ľudí, ktorí mi pomáhajú. Ako chlapec som súťažil v počítačových hrách a bol som tam Michaelom Schumacherom.

Áno, bol to môj idol. Nikdy by mi však nenapadlo, že sa s ním niekedy budem porovnávať alebo dokonca prekonávať jeho rekordy,“ uviedol Lewis Hamilton po svojom 91. triumfe.

Vzácny darček

Keď sa v roku 2006 Schumacher na Veľkej cene Číny dočkal rekordného a zároveň posledného 91. víťazstva, dvadsaťročný Lewis Hamilton vyhral šampionát „prípravnej“ série GP2.

Zatiaľ čo kariéra legendárneho Nemca sa chýlila ku koncu, britský mladík o rok neskôr podpísal svoju prvú zmluvu v efjednotke, keď sa stal súčasťou McLarenu.

Už v roku 2008 získal prvý titul majstra sveta, v roku 2014 pridal aj druhý a odvtedy víťazí každý rok. Jedinou výnimkou bola edícia 2016 a triumf jeho tímového kolegu Nica Rosberga.

Pri slávnostnej ceremónii po VC Eifelu sa odohral aj jeden dojímavý moment. Mick Schumacher odovzdal Hamiltonovi otcovu červenú prilbu a Brit mal slzy na krajíčku.

Bolo to symbolické odovzdanie žezla do budúcnosti, lebo Schumacherov rekordný počet majstrovských titulov (7) s veľkou pravdepodobnosťou Hamilton dorovná už po tejto sezóne.

red, SITA, foto: SITANačítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora Admin
Načítať viac v kategórii AUTO - MOTO
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

F1: Verstappen zvíťazil v Španielsku a už vedie celkové poradie

Holanďan Max Verstappen na Red Bulle triumfoval na nedeľňajšej Veľkej cene Španielska, šie…