Domov AUTO - MOTO Hamilton prekonal koronavírus a rozlúčil sa so sezónou

Hamilton prekonal koronavírus a rozlúčil sa so sezónou

Britský šampión motoristickej formuly 1 Lewis Hamilton musel vynechať predchádzajúcu Veľkú cenu Sachíru v Bahrajne pre dva pozitívne testy, no stihol sa zotaviť pred poslednou tohtosezónnou VC Abú Zabí v Spojených arabských emirátoch.

Obhajca trofeje Formuly 1 Lewis Hamilton priznal, že aj po prekonaní koronavírusu stále pociťuje následky ochorenia COVID-19 predovšetkým pri dýchaní.

„Nie som stopercentne pripravený. Naozaj mi je ľúto tých, ktorých vážne zasiahol COVID-19, ktorí pre túto chorobu stratili blízkych… Toto je hrozný vírus. Zatiaľ sa necítim úplne zdravý, stále to cítim na mojich pľúcach,“ povedal Hamilton pre televíznu stanicu Sky Sport.

Sedemnásobný majster sveta prezradil, že koronavírus ho vyčerpal hlavne fyzicky. „Snažil som sa čo najviac spať, ale nebolo to ľahké. Navyše som dosť schudol.

Nie som kondične na takej úrovni, ako keď som naposledy súťažil,“ skonštatoval Hamilton, napriek tomu patril aj v poslednom závode tohtosezónnej F1 medzi najlepších jazdcov a zmestil sa aj na pódium.

VC Abu Zabí

Kvalifikáciu pred VC Abú Zabí ovládol Max Verstappen na Red Bulle, ktorý napokon aj s prehľadom ovládol hlavné preteky. Za ním si taktiež svoje štartovacie pozície ustrážila dvojica jazdcov Mercedesu Valtteri Bottas a Lewis Hamilton.

Podobne ako minulá sezóna, aj tohtoročná skrátená sa niesla v znamení dominancie Mercedesu a jeho jazdcov.

Fín Bottas a Brit Hamilton priniesli svojmu zamestnávateľovi siedmy Pohár konštruktérov v rade, a to už štyri Veľké ceny pred koncom ročníka.

Predčasne oslavoval zisk majstrovského titulu aj Lewis Hamilton, pre ktorého to bol siedmy vavrín, čím sa v historických tabuľkách vyrovnal doterajšiemu rekordérovi Michaelovi Schumacherovi.

max, SITA, foto: SITANačítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
  • Sezóna F1 sa začne v Bahrajne

    Majstrovská sezóna formuly 1 sa po roku opäť začne so značným oneskorením. A to až 28. mar…
  • Rely Dakar: Svitko opäť v Top 10

    Slovenský motocyklový pretekár Štefan Svitko sa na prestížnej Rely Dakar 2021 umiestnil v …
  • Z Hamiltona je rytier

    Britský fenomén formuly 1 Lewis Hamilton bude môcť čoskoro žiadať oslovovanie Sir Lewis. D…
Načítať viac v kategórii AUTO - MOTO
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Sezóna F1 sa začne v Bahrajne

Majstrovská sezóna formuly 1 sa po roku opäť začne so značným oneskorením. A to až 28. mar…