Domov HOKEJ Haščák sa chcel hetrikom pripomenúť

Haščák sa chcel hetrikom pripomenúť

Útočník bratislavského Slovana Marcel Haščák bol ústrednou postavou nedeľného zápasu 30. kola Tipos extraligy na ľade Banskej Bystrice. Na víťazstve hostí 6:2 sa podieľal hetrikom, ku ktorému pridal aj dve asistencie.

Tridsaťštyriročný hokejista bol najmä rád, že pomohol mužstvu k víťazstvu. „Teší ma to, lebo Banská Bystrica hrala dobre. Chcel som sa trošku ukázať a podarilo sa. Čítal som pred nedeľným stretnutím nejakých expertov, že ma nedávajú do nejakej nominácie. Tak som si povedal, že sa im trošku pripomeniem,“ smial sa Haščák.

Netajil, že hetrikom potešil i svojho syna, ktorý duel sledoval na tribúne: „Teší ma, že moje góly videl v Banskej Bystrici aj môj syn. Bol na tribúne, takže sme si to obaja užili, aj som mu zakýval. Som rád, že ma to baví a že aj on videl moje góly,“ dodal útočník, ktorý počas absencie kapitána tímu Michala Sersena nosí na drese „céčko“.

Haščák si nespomína, že by dal niekedy tri góly za sebou za desať minút. V Banskej Bystrici sa mu to podarilo v rozpätí štvrtej až štrnástej minúty. „Dúfam, že mi to takto bude i ďalej padať. Mal som v tomto zápase viac šancí, ale po tých troch góloch som už začal viac vymýšľať, a to zbytočne.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ: Šport v roku 2022

Myslím si, že ak by som nevymýšľal a strieľal na bránku, tak ešte nejaký gól pridám,“ tvrdil skúsený krídelník, pričom k samotnému priebehu duelu poznamenal:

„Bystričania hrali dobre, napádali nás, bojovali, všetka česť im. Nám to tam napadalo. Mali sme vynikajúci začiatok, dali sme rýchlo tie tri góly. Ja som za to vďačný a dúfam, že takéto začiatky budeme mať každý zápas.“

red, TASR, foto: TASR/Martin Bumann Načítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii HOKEJ
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Buček bude v kariére pokračovať v Třinci

Jeden z najlepších hráčov posledných rokov najvyššej slovenskej hokejovej súťaže Samuel Bu…