Domov HOKEJ HC Slovan v príprave bez výhry v riadnom čase…Trénera však rozlaďujú iné veci

HC Slovan v príprave bez výhry v riadnom čase…Trénera však rozlaďujú iné veci

Jediný slovenský zástupca v nadnárodnej KHL HC Slovan Bratislava ukončil prípravu na novú sezónu. Počas nej si belasí nepripísali ani jedno víťazstvo v riadnom hracom čase.

Takmer výlučne česko‑slovenský tím bratislavského Slovana z desiatich prípravných zápasov prehral sedem, v troch ďalších sa rozhodlo až po samostatných nájazdoch. Posledný zápas odohrali zverenci trénera Miloša Říhu na horúcom ľade šampióna slovenskej extraligy.

Sklamanie z tribún

Tam sa Slovanistom vôbec nedostalo vrúcne privítanie. Okrem toho, že ich hráči HC´05 Banská bystrica poľahky zdolali 5:2, nešetrili ich ani fanúšikovia na tribúnach.

Tí si neodpustili vulgárne skandovanie na adresu účastníka KHL. Práve to najviac rozladilo trénera Říhu: „Divácka kulisa ma sklamala. Povedali sme si, že jedno mužstvo zo Slovenska v príprave navštívime a myslím si, že diváci by si to mohli vážiť.

Nie takýmto spôsobom na nás pokrikovať. Pokiaľ budem v Slovane, navrhnem, že nikam jazdiť nebudeme, pretože to, čo sa odohralo v Banskej Bystrici, je pre mňa sklamaním. Myslel som, že je to sviatok pre mesto, kam príde hrať takéto mužstvo.“

Lintner sa ospravedlnil

K situácii v Banskej Bystrici sa prostredníctvom sociálnej siete vyjadril aj šéf Pro Hokeja, ktorý má slovenskú najvyššiu súťaž na starosti, Richard Lintner:

„V mene Tipsport Ligy sa ospravedlňujem za vulgárny pokrik, ktorý na moment zaznel počas zápasu tipsportligového majstra s HC Slovan.“

Pre Slovan bol tento zápas generálkou pred začiatkom novej sezóny v KHL. Tá pre belasých začína v stredu 23. 8. na ľade favorita na zisk titulu SKA Petrohrad. Pred domácimi fanúšikmi sa tím predstaví po prvýkrát 30.8. proti Dynamu Minsk.

ano, foto: SITA

Načítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora Admin
Načítať viac v kategórii HOKEJ
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Tampa postúpila opäť do finále, Černák napodobnil Hossu

Hokejisti Tampy Bay so slovenským obrancom Erikom Černákom sa tretí rok za sebou prebojova…