Domov BASKETBAL Hejková získala 24. titul

Hejková získala 24. titul

Slovenská basketbalová trénerka Natália Hejková sa stala s hráčkami českého ZVVZ USK Praha opäť víťazkou tamojšej Renomia ŽBL. Do svojej bohatej zbierky úspechov pridala trénerská legenda už 24. majstrovský titul, s pražským družstvom zdvihla nad hlavu trofej deviatykrát za sebou.

Hejkovej zverenkyne potvrdili dominanciu v najvyššej súťaži, v ktorej neprehrali už 218 zápasov za sebou. V treťom finálovom zápase zdolali Hradec Králové jednoznačne 105:66 a celú sériu vyhrali 3:0 na zápasy.

„Užili sme si to oveľa viac ako v predchádzajúcich sezónach. Nehovorím o tej minulej, ale i predtým to bola vždy taká povinnosť a dohrávali sme to po Eurolige. V tejto sezóne sme ju opustili príliš skoro, takže sme sa koncentrovali na českú ligu a o to viac si to hráčky i realizačný tím užíva,“ vyjadrila sa Hejková pre oficiálnu stránku súťaže.

ZVVZ USK Praha získal rekordný 15. titul v samostatnej českej lige a v tejto bilancii prekonala Žabiny Brno. Hejkovej bohatá zbierka úspechov sa rozšírila o ďalší majstrovský titul, s Prahou ich získala 9 (2013-doteraz), s Ružomberkom 13 (1991-1993, 1993-2002) a so Spartakom Moskovská oblasť dva (2007, 2008).

Sezónu zakončila ziskom double, na začiatku apríla zvládli jej zverenkyne účinkovanie v Českom pohári, keď vo finále triumfovali nad KP Brno jednoznačne 96:55. Hejková má s ZVVZ USK Praha podpísaný kontrakt aj na sezónu 2021/2022.

ano, TASR, foto: uskbasket.cz Načítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii BASKETBAL
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Gavel sa stal novým trénerom nemeckého Ulmu

Bývalý slovenský basketbalový reprezentant Anton Gavel sa stal novým hlavným trénerom neme…