Domov BASKETBAL VIDEO: Historický zápis a víťazná trefa zraneného Dončiča

VIDEO: Historický zápis a víťazná trefa zraneného Dončiča

Bol to jednoznačne jeden z najlepších zápasov v orlandskej basketbalovej bubline, ktorý sa doteraz odohral, a dovolíme si tvrdiť, aj odohrá. Skóre ako na hojdačke, skvelé strelecké predstavenia, predĺženie, rozhodujúci kôš s klaksónom a chlapec s prezývkou Luka Magic. To bol štvrtý zápas 1. kola play-off Západnej konferencie medzi Los Angeles Clippers a Dallasom Mavericks.

Po treťom zápase série medzi druhým celkom Západnej konferencie LA Clippers a siedmym Dallasom Mavericks nebolo celkom jasné, či mladučká hviezda Mavs zasiahne aj do ďalšieho súboja.

V zápase, v ktorom Dallas na svojho súpera nestačil (122:130), sa totiž Luka Dončič predčasne porúčal s bolestivým výrazom na tvári po tom, ako si podvrtol členok.

Napokon Luka na súpiske figuroval, aj keď nebolo jasné, či bude so svojím zranením schopný podať optimálny výkon.

On sám po zápase skonštatoval, že sa ráno necítil najlepšie. To, čo však prišlo v štvrtom zápase, sa nedá nazvať inak ako basketbalová „mágia“.

Zápas, ktorému nič nechýbalo

Clippers išli od začiatku zápasu za víťazstvom a od súpera si udržiavali dvojciferný odstup. V druhej štvrtine viedli dokonca o 21 bodov. Tím, ktorý je v tejto sérii outsiderom, však opäť potvrdil, že papierové predpoklady na ihrisku nič neznamenajú.

V polovici tretej štvrtiny Mavs nielen, že sa na svojho súpera dotiahli, ale ho aj začali značne prehrávať vo všetkých herných činnostiach. V štvrtej štvrtine dokonca vyhrávali o 12 bodov a necelé 3 minútky pred koncom zápasu mali k dobru 8 bodov.

Dvomi trojkami po sebe sa však Clippers dotiahli a napokon z toho bol na konci riadnej hracej doby „egál“. Aj v predĺžení sa hral rovnako skvelý basketbal a mužstvá sa striedali vo vedení až do samého konca.

Marc Morris 9 sekúnd pred koncom predĺženia premenil trojku a poslal Clippers do vedenia 133:132. 3,7 sekundy pred klaksónom sa dostal k lopte Luka Dončič a po svojom povestnom odskoku poslal loptu smerom na kôš.

Tá za zvuku klaksóna prepadla obručou, aby bol z toho jeden z najkrajších momentov, aké si môžu basketbaloví fanúšikovia priať. Mavs zvíťazili 135:133 a vyrovnali sériu hranú na štyri víťazstvá na 2:2.

Strelecké predstavenia

Luka sa touto trojkou dostal na 43 bodov, čo je jeho kariérne maximum v play-off. K tomu pridal ešte aj 17 doskokov a 13 asistencií a stal sa vôbec najmladším hráčom histórie NBA so 40+ -bodovým triple double v play-off zápase NBA.

Zároveň sa taktiež stal najmladším hráčom histórie NBA, ktorý v play-off zaznamenal takzvaný buzzer-beater, teda víťazný kôš s klaksónom.

Pripomenieme, že slovinský mladík má stále len 21 rokov a nečudo, že za morom mu už prischla prezývka „Magic“ (čarovný).

Skvelý strelecký koncert však predviedli aj ďalší hráči. Clippers ťahal za tretím víťazstvom v sérii najmä 36-bodový Lou Williams, ktorý už tradične naskakuje z lavičky náhradníkov, a najväčšia hviezda tímu Kawhi Leonard, no ani jeho 32 bodov na víťazstvo tentoraz nestačilo.

Dončiča strelecky podporil najmä Trey Burke (25 bodov) a Tim Hardaway (21 bodov).

ano, foto: SITA, video: youtube

Načítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora Admin
Načítať viac v kategórii BASKETBAL
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Zomrel slovenský basketbalista storočia

Vo veku 67 rokov zomrel minulý piatok (14. 10. 2022) Stanislav Kropilák – slovenský basket…