Domov HOKEJ Hráči LM pricestovali do Košíc na vlastné náklady, ale zápasu sa nedočkali

Hráči LM pricestovali do Košíc na vlastné náklady, ale zápasu sa nedočkali

Nielen pandémia nového koronavírusu spôsobuje v hokejovej extralige problémy. Neprehľadná situácia s prevodom licencie v hokejovom Liptovskom Mikuláši má za následok, že Liptáci neodohrali už druhý zápas v rade, hoci hráči boli pripravení hrať.

Na duel 13. kola Tipos extraligy prišli Liptáci do košickej Steel Areny v nedeľu na vlastných autách, na svoje náklady a bez realizačného tímu. Ani to však nestačilo a zápas bol napokon zrušený.

Dôvodom bol chýbajúci realizačný tím hostí a najmä zodpovedná osoba oprávnená podpísať zápis o stretnutí.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ: Slovan s tisíckou, Maier s KO

„Zo strany Liptovského Mikuláša sú v informačnom systéme uvedené mená Ladislava Pidu a Milana Čankyho, ktorí môžu podpisovať zápis. Ani jeden z nich však zápis nepodpísal a žiadny z hráčov to urobiť nemohol,“ uviedol pre špecializovaný portál hokej.sk rozhodca stretnutia Tomáš Orolin.

„V kútiku duše som stále veril, že sa tréneri objavia a budeme môcť hrať. Ťažko sa mi hľadajú slová a všetci sme z toho nesmierne unavení,“ skonštatoval Rudolf Huna pre a pokračoval:

„Už sa to vlečie pridlho a my hráči to ovplyvniť nemôžeme. Nech si to vyriešia kompetentní medzi sebou a nás by do toho zaťahovať nemali. My chceme hrať hokej.“ Liptáci neodohrali už piatkové stretnutie v Detve.

„Je to veľmi zaujímavá, no najmä nepríjemná situácia. Musíme však bojovať. Nechceli sme to prehrať bez boja ako v Detve. Máme radi hokej a chceme bojovať,“ netajil znechutenie český brankár Filip Krasanovský.

Problém s prevodom licencie

Celý problém mikulášskeho hokeja aktuálne spočíva v konflikte so Slovenským zväzom ľadového hokeja, ktorý neodobril prevod licencie z MHK 32, a. s., na SK 32 Liptovsky Mikuláš, s. r. o.

Zväz totiž obdržal informácie, ktoré naznačujú, že dôvodom prevodu licencie na novú spoločnosť je snaha zbaviť sa dlhov v starej spoločnosti. Liptákom patrí v tabuľke posledná 12. priečka bez bodového zisku.

max, SITA, foto: SITA

PREČÍTAJTE SI TIEŽ: Nitra nevyrovnala rekord SlovanaNačítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii HOKEJ
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Buček bude v kariére pokračovať v Třinci

Jeden z najlepších hráčov posledných rokov najvyššej slovenskej hokejovej súťaže Samuel Bu…