Domov FUTBAL Ibrahimovič: Ja som vírus zdolal, ale ty nie si Zlatan

Ibrahimovič: Ja som vírus zdolal, ale ty nie si Zlatan

Švédsky futbalový útočník Zlatan Ibrahimovič je známy množstvom strelených gólov, ale aj kontroverznými veľkohubými vyhláseniami. Teraz trochu zmenil štýl, aj keď opäť tak celkom nezaostal za svojou povesťou a nevynechal ani typické rozprávanie o sebe samom v tretej osobe.

Tridsaťdeväťročný kanonier v službách AC Miláno v minulých dňoch prešiel nákazou koronavírusom a aj preto sa rozhodol verejne apelovať na ľudí, aby nezľahčovali situá­ciu s ochorením COVID-19.

Používaj hlavu

V reklamnom videu, ktoré zverejnil na svojom instagramovom účte, si nasadil rúško a takto sa prihovoril ľuďom.

„Vírus ma vyzval a ja som zvíťazil. Ale ty nie si Zlatan, neprovokuj vírus. Používaj hlavu a dodržiavaj pravidlá – odstup a rúška a to bez výnimky. Na konci zvíťazíme,“ uviedol Ibrahimovič.

Za miesto „inštruktážneho videa“ si zvolil výškovú budovu v metropole Lombardska Miláne, kde aktuálne pôsobí.

Ibrahimovič sa koronavírusom nakazil koncom septembra a už vtedy to komentoval po svojom. Na twitteri napísal: „COVID si trúfol ma vyzvať. Zlý nápad.“

Po dvojtýždňovej karanténe sa charizmatický Švéd vrátil na trávniky tak, že dvoma gólmi rozhodol o víťazstve AC nad Interom (2:1) v milánskom derby.

Odvtedy strelil dva góly aj v ďalšom zápase Serie A proti AS Rím (3:3). Zatiaľ naposledy v Európskej lige vyšiel gólovo naprázdno, hoci zahrával pokutový kop. Jeho tím však zdolal Spartu Praha presvedčivo 3:0.

 red, SITA, foto: SITA Načítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii FUTBAL
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Prvé El Clásico v sezóne ovládol Real

Futbalisti Realu Madrid zvíťazili v šlágri 9. kola španielskej La Ligy nad FC Barcelona 3:…