Domov FUTBAL Ibrahimovič: Nie som tu ako maskot

Ibrahimovič: Nie som tu ako maskot

Budúcnosť švédskeho futbalistu Zlatana Ibrahimoviča sa bude aj v sezóne 2020/2021 naďalej spájať s talianskym klubom AC Miláno. Tridsaťosemročný útočník podpísal zmluvu na jeden rok v hodnote 7 miliónov eur.

Technický riaditeľ klubu Paolo Maldini ešte minulý týždeň vyhlásil, že švédsky futbalista Zlatan Ibrahimovič je prioritou klubu. „Do začiatku sezóny už nezostáva veľa času, preto to chceme čo najskôr uzavrieť,“ povedala jedna z klubových ikon tímu zo San Sira.

Chce úspechy

Napokon sa to podarilo a Zlatan hlási, že je pripravený klubu pomôcť k úspechom.

„Konečne sa všetko dotiahlo do úspešného konca a ja som sa mohol vrátiť tam, kde sa cítim ako doma. Teraz je čas tvrdo pracovať. Ako som už viackrát povedal, že tu nie som iba ako maskot, ale chcem pomáhať klubu, aby sa vrátil na pozície, na ktoré patrí.

V ostatných šiestich mesiacoch sa nám darilo, ale nezískali sme žiadnu trofej. V novej sezóne som tu od začiatku a musíme pokračovať v tvrdej práci, obetovať sa pre tím, aby sme dosiahli úspechy,“ vyhlásil Ibrahimovič vo videu na oficiálnom webe AC Miláno.

Stroj na góly

Ibrahimovič sa ocitol v Miláne po ôsmich rokoch, keďže dres AC Miláno obliekal aj v rokoch 2010 – 2012, v januári po prestupe z tímu zámorskej MLS Los Angeles Galaxy. Podpísal tam polročný kontrakt na 3,5 milióna eur s opciou na ďalšiu sezónu.

A hoci sa najmä počas koronavírusovej prestávky viackrát skloňovalo jeho meno v súvislosti s odchodom z Talianska, nakoniec v Miláne zostane ešte jednu sezónu.

Po svojom januárovom príchode strelil Zlatan v 18 zápasoch Serie A 10 gólov a pomohol Milánčanom k celkovému šiestemu miestu v tabuľke, hoci pred pandémiou ochorenia COVID-19 im patrila až jedenásta priečka.

Klub bol po reštarte sezóny v lete najúspešnejším tímom Serie A a napokon si aj vďaka švédskemu dlháňovi vybojoval účasť v Európskej lige.

red, SITA, foto: SITA

Načítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii FUTBAL
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Real Madrid vybojoval prvú trofej v sezóne

Futbalisti Realu Madrid triumfovali v nedeľnom finále španielskeho Superpohára nad Athleti…