Domov FUTBAL Igor Šemrinec: V jarnej časti sme sa dokázali zlepšiť a sezónu sme zachránili

Igor Šemrinec: V jarnej časti sme sa dokázali zlepšiť a sezónu sme zachránili

Futbalisti Trenčína mali po poslednom kole dôvod na radosť. Podarilo sa im vybojovať účasť v Európskej lige. Ich víťazstvo nad Prešovom sa očakávalo. Svoje dojmy z tohto zápasu a z celej sezóny nám prezradil brankár Trenčína Igor Šemrinec.

V poslednej chvíli ste vybojovali Európsku ligu, takže zavládla spokojnosť?

Do posledného zápasu sme išli s jasným cieľom, no nemali sme to vo vlastných rukách. Keďže však Žilina zdolala Podbrezovú, mohli sme sa po zápase radovať.

Hovorí sa, že posledný krok býva najťažší. Platilo to aj vo vašom prípade?

My sme mali ťažký zápas v predposlednom kole, keď sme hostili Slovan. O našom víťazstve sme rozhodli až v poslednej minúte. Prešov predsa len nemal takú kvalitu a o osude zápasu sme rýchlo rozhodli.

Mužstvo bolo v tejto sezóne v prestavbe, takže tento úspech je o to cennejší…

Pred sezónou odišlo veľa hráčov, čo sa prejavilo najmä v jesennej časti. V zime sme sa však dali dokopy, prišli noví hráči, ktorí mali svoju kvalitu. Jar sme mali dobrú a nakoniec sme sezónu zachránili.

Kedy nastal zlom k lepšiemu?

Myslím si, že hneď prvé jarné kolo veľa naznačilo. Hrali sme proti Slovanu a hoci sme prehrali 3:4, cítili sme obrovské herné zlepšenie. Už vtedy som tušil, že by mal nastať obrat k lepšiemu. Mužstvo za predvedené výkony v jarnej časti možno pochváliť.

Bude Trenčín v ďalšej sezóne opäť útočiť na titul?

Momentálne je veľmi ťažké odpovedať na túto otázku. Trenčín je špecifický v tom, že v prestupovom období dochádza k veľkým zmenám. Napriek tomu by som bol rád, keby sme v novej sezóne hrali opäť o najvyššie priečky.

S ktorou formáciou možno vysloviť spokojnosť?

Negatívom je počet obdržaných gólov. Dostali sme veľmi veľa gólov, čo v minulých sezónach nebolo. Celé mužstvo bráni aj útočí, takže nemožno nikoho vyzdvihovať. Musíme však zlepšiť obrannú hru.

Čo hovoríte na úroveň Fortuna ligy?

Uplynulá sezóna bola veľmi špecifická. Tým, že sa Myjava odhlásila, stratil sa náboj boja o záchranu. Navyše veľa tímov nehrávalo na svojich štadiónoch. Dúfam, že v ďalšej sezóne už bude všetko v poriadku, aby si fanúšikovia futbalu mohli zápasy svojich mužstiev vychutnať.

Juraj Valko: foto SITA

Načítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora Admin
Načítať viac v kategórii FUTBAL
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

FIFA chce MS každé 2 roky, UEFA hrozí bojkotom

Prezident Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) Gianni Infantino sľúbil, že FIFA vydá …