Domov BASKETBAL Irving si chcel vymeniť dres s Adebayom, zasiahla bezpečnostná služba

Irving si chcel vymeniť dres s Adebayom, zasiahla bezpečnostná služba

Po sobotňajšom zápase NBA medzi Brooklynom Nets a Miami Heat došlo k zvláštnej situácii. Rozohrávač domácich a pivot hostí sa takmer dopustili porušenia koronavírusového protokolu. Zasiahnuť musela bezpečnostná služba.

V útočnom zápase Brooklynu Nets a miamských Heat (128:124) nebola núdza o skvelé výkony. Najlepší podal jednoznačne hosťujúci pivot Bam Adebayo, ktorý zaznamenal kariérny rekord 41 bodov, ku ktorým pridal aj 9 asistencií a 5 doskokov.

Pravdepodobne preto si 23-ročného hráča vyhliadol jeden z hviezdnej trojice Irving-Durant-Harden, aby si od neho vypýtal dres. Hoci to nie je v basketbale také obvyklé ako napríklad vo futbale, niektorí hráči zbierajú dresy svojich súperov, a to najmä pri špeciálnych príležitostiach, akou 41-bodový výkon určite je.

A tak pri pozápasovom podávaní rúk Kyrie Irving požiadal Bama o jeho dres. V tom však k hráčom pribehol člen bezpečnostnej služby a hráčom vo výmene dresov zabránil. Už podávanie si rúk pred či po zápase je totiž podľa koronavírusového protokolu zakázané.

Hráči sa síce snažia protokol striktne dodržiavať, avšak toto pravidlo sa im nepozdáva. Pozdraviť hráča po zápase sa im totiž javí rovnako nebezpečné ako s ním stráviť v tesnom kontakte niekoľko desiatok minút na palubovke počas samotného zápasu. Ako napokon po zápase Irving vyhlásil, dres svojho súpera aj tak získal.

Prišiel takmer o milión

Mimochodom, práve Kyrie Irving by mal opatrenia protokolu poznať dokonale. Kvôli jeho porušeniu už totiž musel zaplatiť pokutu 50 tisíc dolárov, a to po tom, čo sa zúčastnil akcie v uzavretých priestoroch, na ktorej bolo viac ako 15 ľudí.

Okrem toho musel podstúpiť 5-dňovú karanténu a prišiel aj o plat približne 870 tisíc dolárov za zápasy, ktoré musel vynechať.

 ano, foto: printscreen, video: facebookNačítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii BASKETBAL
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Zomrel slovenský basketbalista storočia

Vo veku 67 rokov zomrel minulý piatok (14. 10. 2022) Stanislav Kropilák – slovenský basket…