Domov FUTBAL Istanbul môže prísť o finále LM

Istanbul môže prísť o finále LM

Konanie finále futbalovej Ligy majstrov 2020/21 v Istanbule je ohrozené. Anglicko totiž pridalo Turecko do zoznamu krajín, pri ktorých vyžaduje po návrate povinnú 10-dňovú hotelovú karanténu. Britská vláda následne oznámila, že je otvorená myšlienke, aby sa duel uskutočnil na Ostrovoch.

Vo finále LM sa stretnú dva anglické kluby Manchester City a Chelsea Londýn, hrať sa má v sobotu 29. mája na Atatürkovom Olympijskom Štadióne v Istanbule. Organizátori plánujú vpustiť na štadión 10 000 fanúšikov oboch tímov.

V Turecku však v poslednom čase rapídne vzrástol počet nakazených koronavírusom a z pohľadu Veľkej Británie sa stalo rizikovou krajinou. Vycestovanie do nej umožňuje iba z nevyhnutných dôvodov.

Toto nariadenie môže mať vplyv na cestu hráčov oboch klubov do Turecka. Cestujúci, ktorí sa vracajú do Anglicka z krajín na červenom zozname, musia zostať na vlastné náklady 10 dní v karanténe v na to určených hoteloch, pričom jedlo im budú nosiť k dverám, informovala agentúra AP.

Britský minister dopravy Grant Shapps v reakcii vyhlásil, že „Spojené kráľovstvo je veľmi otvorené smerom k organizácii finálového zápasu Ligy majstrov na svojej pôde“.

Anglická Futbalová asociácia (FA) uviedla, že diskutuje o tejto možnosti s Európskou futbalovou úniou (UEFA), no dodala, že rozhodnutie je na UEFA. Angličania by radi zorganizovali duel na štadióne Wembley, kde sa však má 29. mája uskutočniť finálový zápas o postup do Premier League a v nasledujúcich dňoch postupové stretnutia do nižších súťaží.

V prípade, že by sa zmenilo dejisko finále Ligy majstrov, vedenie Anglickej futbalovej ligy (EFL) zvažuje aj posunutie týchto súbojov. Anglický klub Aston Villa sa už medzičasom ponúkol, že usporiada finále LM na svojom štadióne v Birminghame.

red, TASR, foto: internetNačítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii FUTBAL
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Ovečkin to vie aj v kopačkách, skóroval za Dinamo

Ruský hokejový kanonier Alexander Ovečkin ukázal, že góly vie strieľať aj na futbalových t…