Domov INÉ Zimné športy Ivona Fialková s druhým najlepším výsledkom kariéry

Ivona Fialková s druhým najlepším výsledkom kariéry

Slovenská biatlonistka Ivona Fialková zaznamenala druhý najlepší výsledok v kariére, keď obsadila siedmu priečku v záverečných stíhacích pretekoch sezóny v 10. kole Svetového pohára vo švédskom Östersunde. Za víťaznou Nórkou Marte Olsbuovou Röiselandovou zaostala o 2:08,6 min, jej sestra Paulína skončila na 33. priečke s mankom 3:36,4 min.

Ivona Fialková nastúpila na štart z 33. miesta s odstupom 1:04,3 min. Nepodarilo sa jej ani raz vyčistiť všetky terče na štyroch streleckých položkách, no v náročných podmienkach pri silnom vetre sa to nedarilo ani jej súperkám. Ivona minula celkovo päťkrát, keď bežala postupne jeden, jeden, dva a jeden trestný okruh.

Lepší výsledok v kariére dosiahla iba pred rokom na svetovom šampionáte v Anterselve, vtedy bola šiesta taktiež v stíhacích pretekoch. „Ani vo sne by mi nenapadlo, že to takto dopadne. Išla som do toho tak, že sú to posledné preteky v sezóne. A bolo to šialené na strelnici.

Ale práve, keď sú šialené podmienky, sú reálne aj takéto skoky, aký sa mi podaril. Išla som položku po položke a keď mi kričal po stojke servisman, že bojujem o šieste miesto, ani som neverila, že som sa takto posunula. Je to super,“ povedala Ivona Fialkové pre biatlon­-info.sk.

Paulína Fialková vyštartovala na trať z desiatej pozície s mankom 26 sekúnd a vedomím zlepšujúcej sa bežeckej formy. Na prvej i druhej položke minula raz.

Na prvej streľbe v stoji sa však nevyrovnala s ťažkými podmienkami a minula až štyrikrát. Na záver pridala ešte tri trestné okruhy, celkovo ich tak bežala deväť.

sam, TASR, foto: facebook IFNačítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii Zimné športy
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Vlhová prelomila čakanie na triumf, vo Flachau sa jej darí

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová dosiahla prvé víťazstvo v prebiehajúcej sezóne. V nočnom s…