Domov HOKEJ Jokerit bojkotoval zápas v Minsku

Jokerit bojkotoval zápas v Minsku

Kontinentálna hokejová liga (KHL) sa minulú stredu začala zápasom o Pohár otvorenia víťazstvom Kazane nad domácim CSKA Moskva 3:2 po predĺžení a už vo štvrtok muselo vedenie ruskej súťaže riešiť nemilú situáciu. Nestojí za ňou koronavírus, ale bojkot hráčov fínskeho klubu Jokerit Helsinki. Hokejisti „žolíkov“ údajne dostali z Bieloruska vyhrážky smrťou.

Jokerit mal už vo štvrtok večer nastúpiť na zápas základnej časti KHL na ľade Dinama Minsk.

„Hráči odmietli vycestovať, keďže dostali mnoho vyhrážok. Obávajú sa o svoju bezpečnosť a životy,“ informovalo fínske periodikum Jatkoaika, cituje ho aj ruský web Championat.com.

Fanúšikovia fínskeho klubu vyzvali zástupcov klubu, aby bojkotovali na štvrtok naplánovaný duel a radšej ho prehrali kontumačne, ak vedenie KHL nepristúpi k odloženiu stretnutia.

Dôvodom takej žiadosti bola politická situácia v Bielorusku, v ktorej po augustových prezidentských voľbách nastala veľká vlna nepokojov, počas ktorej bezpečnostné zložky uväznili tisícky demonštrantov a prišlo aj k úmrtiam.

Vedenie KHL aj dostalo žiadosť od Fínov na preloženie stretnutia, ale neschválilo ju. Vedenie KHL napokon skontumovalo zápas výsledkom 5:0 pre Dinamo Minsk.

Je to pľuvanec do tváre všetkých

Fínsky novinár Sasha Huttunen ocenil krok hráčov helsinského klubu a uviedol: „Vybrali hlavu z piesku. Ďakujem im za to.“ Iný názor má ruský tréner Andrej Nazarov, ktorý momentálne nemá klub, no v KHL ich vystriedal už niekoľko.

„Za takýto bojkot by som potrestal všetkých Fínov, ktorí sú súčasťou KHL. Politiku by nemali ťahať do športu. Hokejisti by mali bojovať na ľade a tréneri na lavičkách.

Zápasy v takej prestížnej súťaži by sa nemali bojkotovať. Je to pľuvanec do tváre nás všetkých,“ povedal Nazarov pre ruský web Championat.com.

Žiadne vyhrážky neboli

Ako sa ukázalo s krokom klubu nielen, že nesúhlasili, ale ani o ňom nevedeli samotní fínski hráči.

„Ráno sme sa rozcvičili a mali sme letieť do Minska. Všetko bolo rovnaké ako vždy predtým. A potom prišla správa, že sa nikam nejde. Neskôr som sa dozvedel, že sme tento zápas prehrali bez boja.

Celý čas som si bol istý, že sa jednoducho odložil. Jokerit požiadal o preloženie zápasu, nie o jeho zrušenie. My, hokejisti, sme neurobili žiadne rozhodnutia. Urobili to KHL a vedenie klubu,“ uviedol kapitán Jokeritu Helsinku Marko Anttila pre Iltalehti, cituje ho aj portál championat.com.

Poprel tiež, že by sa mal hráčom niekto vyhrážať. „Nič také nebolo, nikomu z nás nehrozili. Na sociálnych sieťach dnes môžete napísať čokoľvek,“ dodal 35-ročný skúsený hokejista.sam, SITA, foto: Facebook/Jokerit

Načítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii HOKEJ
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Buček bude v kariére pokračovať v Třinci

Jeden z najlepších hráčov posledných rokov najvyššej slovenskej hokejovej súťaže Samuel Bu…