Domov HOKEJ Juniori šampionát nedohrali

Juniori šampionát nedohrali

Majstrovstvá sveta hokejistov do 20 rokov v Kanade na prelome rokov sa nedohrali. Rada Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF) rozhodla o ich zrušení po tom, ako sa tri stretnutia neuskutočnili pre pozitívne testy na koronavírus a ich výsledky museli skontumovať.

Problémy prišli už pred prvým ostrým zápasom na MS „20“, ktoré hostili kanadské mestá Edmonton a Red Deer. Prípravný duel Švajčiarska s Českom zrušili pre pozitívny test jedného z hráčov švajčiarskeho tímu.

Organizátori po ňom upravili program prípravných stretnutí, šampionát sa však začal podľa plánu. Po pozitívnych výsledkoch testov dvoch amerických hokejistov musel do karantény zamieriť celý tím USA.

Ich duel so Švajčiarskom skontumovali 1:0 v prospech súpera. Podobné osudy mali aj zápasy Česka s Fínskom a Ruska so Slovenskom. Pozitívne prípady sa vyskytli v tímoch ČR a Ruska, kontumačné víťazstvá si pripísali Fíni a Slováci. Po týchto udalostiach zasadol direktoriát turnaja i Rada IIHF a rozhodli o zrušení celého podujatia.

„Rada IIHF sa po odporučení svojej lekárskej komisie a medicínskej komisie turnaja pre COVID-19 rozhodla, že vzhľadom na šírenie COVID-19 a variantu omikron budú juniorské majstrovstvá sveta zrušené, aby bolo zabezpečené zdravie a bezpečnosť všetkých účastníkov,“ uviedla IIHF na svojom webe.

Mladí Slováci stihli na šampionáte odohrať dva zápasy, najprv v B­‑skupine prehrali s obhajcami titulu USA 2:3 a následne so Švédmi 0:3. O kontumácii duelu s Rusmi sa dozvedeli iba necelú polhodinu pred odchodom na zápas.

IIHF už predtým informovala, že z elitnej kategórie MS „20“ nevypadne žiadny účastník.

sam, TASR, foto: TASR/AP Načítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii HOKEJ
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Ovečkin to vie aj v kopačkách, skóroval za Dinamo

Ruský hokejový kanonier Alexander Ovečkin ukázal, že góly vie strieľať aj na futbalových t…