Domov INÉ Zimné športy K slabým výsledkom sa pridala aj choroba

K slabým výsledkom sa pridala aj choroba

Slovenské biatlonistky nemajú za sebou najlepší vstup do sezóny, keď na úvod Svetového pohára patria výsledkovo do spodnej časti štartového poľa. V 2. kole SP sa navyše pridali aj zdravotné problémy, ktoré znamenali stopku pre slovenskú štafetu.

Švédsky Östersund hostil prvé dve kolá Svetového pohára v biatlone. Slovenské ženské reprezentantky sa nedokázali v prvom kole vtesnať medzi najlepšie pretekárky, keď najlepším výsledkom bolo 39. miesto Paulíny Fialkovej vo vytrvalostných pretekoch.

Druhé kolo vo švédskom stredisku prinieslo ešte horšie výsledky. V rýchlostných pretekoch na 7,5 km sa trojici Sloveniek vôbec nedarilo.

Najlepšie z nich to na strelnici išlo najmenej skúsenej Márii Remeňovej, ktorá minula len jeden terč na ležke, ale pomalý beh ju odsunul na 82. miesto (+2:40,7 min).

Ivona Fialková mala bilanciu 1+3 a skončila 75. (+2:31,0) a najhoršie dopadla jej sestra Paulína s bilanciou 2+3 na 100. priečke.

K slabým výkonom sa neskôr pridali aj zdravotné problémy. Slovenky mali totiž štartovať v štafete, no pre chorobu Ivony Fialkovej na ňu nenastúpili.

„Dnes ma na štarte bohužiaľ neuvidíte. Posledné dni bojujem s chorobou a keď sa k tomu pridala teplota, bola to jasná stopka. Urobím všetko pre to, aby som bola v Hochfilzene opäť pripravená,“ napísala na sociálnych sieťach Ivona Fialková.

Slovenky mali pôvodne nastúpiť v zostave Paulína a Ivona Fialkové a Mária a Zuzana Remeňové.

sam, TASR, foto: TASR/AP Načítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii Zimné športy
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Vlhová prelomila čakanie na triumf, vo Flachau sa jej darí

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová dosiahla prvé víťazstvo v prebiehajúcej sezóne. V nočnom s…