Domov História športu „Kanibalizmus“ vo vrcholovom  športe

„Kanibalizmus“ vo vrcholovom  športe

Takmer presne pred 3 rokmi sa uruguajský futbalista Luis Suárez na majstrovstvách sveta vo futbale preslávil vcelku neslávne. Nebolo to jeho futbalové umenie, ktoré sa v tom čase rozoberalo, ale jeho kauza uhryznutia súpera z Talianska.

Počas zápasu na majstrovstvách sveta vo futbale v roku 2014 medzi Talianskom a Uruguajom sa udiala vcelku nevídaná situácia. Zápas bol poznačený zákrokom uruguajského futbalistu Luisa Suáreza, ktorý uhryzol do ramena protihráča z Talianska Chielliniho.

Na prekvapenie všetkých fanúšikov zostal tento zákrok nepovšimnutý a nepotrestaný. Rozhodcovia nechali hru pokračovať ďalej. O minútu neskôr však rozhodení Taliani inkasovali gól, ktorý zmaril ich šance na postup do osemfinále.

O deň neskôr však disciplinárna komisia FIFA vymerala trest pre uruguajského kanibala. Dostal stopku na deviatich ďalších medzinárodných zápasoch a štyri mesiace v zápasoch všetkých futbalových súťaží. Nevyhol sa ani pokute 100 000 švajčiarskych frankov.

Suárezovo uhryznutie sa neudialo len raz

Suárez sa uhryznutím súpera nepreslávil len raz. Jeho výstup na MS 2014 bol už tretím podobným. Už v roku 2010 zanechal otlačok zubov na krku protihráča v zápase medzi Ajaxom Amsterdam a PSV Eindhoven. Za uhryznutie Otmana Bakkala dostal trest v podobe zákazu štartu v siedmich ďalších zápasoch.

Druhýkrát sa tento uruguajský kanibal previnil v roku 2013 keď si opäť pochutnal na srbskom obrancovi Branislavovi Ivanovičovi. Vtedy Suárez ako hráč Liverpoolu dostal stopku v 10 nasledujúcich zápasoch.

Uhryznutý palec v NHL

V roku 2009 sa v zápase NHL medzi Ottawou Senators a Buffalom Sabres udiala takisto kuriozita, ktorú každý deň nevidieť. Fínsky hokejový krídelník Jarko Ruutu údajne uhryzol do palca Andrewa Petersa.

Hráč Ottawy prešľap jednoznačne poprel, no záznam z kamery ukázal, že tento skutok sa skutočne stal a preto sa nevyhol trestu. Už na ďalší deň dostal pokutu viac ako 31 tisíc dolárov.

Oslava gólu, ktorá sa skončila nečakane

V zápase Primera División medzi FC Sevilla proti Valladolidu sa udiala kuriozita, ktorá zatiaľ nemá vo svete športu páru. Počas osláv gólu uhryzol španielsky stredopoliar Francisco Gellardo svojho spoluhráča Josého Antonia Reyesa.

Na celej situácii je najčudnejšie to, do akého miesta sa Španiel zahryzol. Spoluhráčovi sa trafil rovno do prirodzenia. Ani tento skutok nezostal nepotrestaný. Španiel bol pokutovaný a suspendovaný od Kráľovskej španielskej futbalovej federácie za porušenie noriem športového správania.

Odhryznuté ucho v boxerskom ringu

Americký boxer Mike Tyson sa postaral o najbizarnejší moment v histórii boxu. Počas zápasu s Holyfieldom v roku 1997 sa udiala situácia, ktorú by asi nik neočakával.

Zápas medzi týmito dvomi boxerskými legendami sa vo veľkom štýle už začínal a nič na tom nezmenili ani posledné minúty zápasu. V 3. kole tohto zápasu nervózny Tyson zaútočil na súpera a odhryzol mu kúsok ucha.

Tyson bol hneď diskvalifikovaný a zápas bol predčasne ukončený. Americkému boxerovi hneď vymerali pokutu a Holyfieldovi sa verejne ospravedlnil.

puma, foto: SITA, video: youtubeNačítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii História športu
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Deň, kedy hokejové tribúny zaplnil smútok

7. septembra 2011 zasiahla nielen hokejový svet obrovská tragédia. Let lietadla Jak-42, na…