Domov TENIS Kližan tvrdo zaútočil na tenisový zväz. A má podporu!

Kližan tvrdo zaútočil na tenisový zväz. A má podporu!

15443265_1306381286101106_4571816314556772948_o

Kauza okolo Martina Kližana a neúčasti v Davis Cupovom stretnutí s Austráliou neutícha. Náš tenista v septembri tohto roku necestoval s naším tímom na barážové stretnutie o účasť vo svetovej skupine Davisovho pohára tenistov s odvolaním sa na zdravotné problémy.

„Je mi to veľmi ľúto, ale kvôli zdravotným dôvodom sa nemôžem pripojiť k nášmu daviscupovému tímu proti Austrálii. Vzhľadom k pretrvávajúcim problémom s mojou nohou a po diskusii môjho rozvrhu s trénerom, agentom, doktorom a zvyškom môjho tímu, sme urobili kolektívne rozhodnutie, že cestovať do Austrálie a hrať na tráve, by bolo pre mňa príliš riskantné,“ povedal vtedy Kližan.

Hneď na druhý deň po Davis Cupovom víkende však nastúpil na kurt na turnaji ATP v Metz, kde vypadol hneď v prvom kole. Za toto konanie si od tenisového zväzu vyslúžil mastnú pokutu a podmienečné vylúčenie z reprezentácie.

Obrovská kritika 

Po takmer 3 mesiacoch sa Kližan k tejto kauze vracia a cez sociálne siete uštedril predstaviteľom zväzu tvrdú ranu. Vo svojom statuse na Facebooku zaútočil na generálneho sekretára Slovenského tenisového zväzu a kapitána daviscupového tímu. Veľkú kritiku si vyslúžil najmä nefungujúci systém prípravy mladých športovcov.

„Venujte sa prosim Vas dolezitejsim veciam, ako su napriklad nespocetne mnozstvo zranenych v NTC, preco mladi hraci a hracky nechcu ist k Vam a radsej uprednostnia EMPIRE v Trnave. Preco drzite kondicneho trenera pana Olasza uz 11 rokov bez akychkolvek dalsi kurzov, skoleni, vzdelavani sa o kondicnej priprave a novymi metodami? Preco ste tymto laxnym pristupom ZNICILI nespocetne mnozstvo mladych a nadejnych tenistov a tenistiek? Preco ste doteraz nemali ziadnu normalnu formu regeneracie vo Vasom NTC, ked tam maju byt len ti najlepsi z najlepsich? Preco, ked odbije 17 hodina, tak v NTC sa nenachadza ziaden tenisovy trener?“ píše Kližan.

Celý kritický status si môžete prečítať tu.

Aby vyhral šport

Medzičasom už Kližana podporili viacerí bývalí tenisti. Niektorí plne chápu jeho rozhodnutie nehrať v Davis Cupe, v čase keď sa necítil stopercentne pripravený, niektorí svojím vyjadrením potvrdili, že Kližan vo svojom statuse otvoril témy, ktoré slovenský tenis skutočne bolia.

Nuž, bez vetra sa ani lístok nepohne. V každom prípade takýto konflikt určite neprospieva ani slovenskému tenisu a ani športu ako takému.

Ostáva nám teda len veriť, že všetci zainteresovaní v tomto konflikte nájdu spoločnú reč a dokážu nastoliť systém, ktorý slovenským športovým fanúšikom prinesie viac radosti a menej takéhoto nepríjemného čítania.

ano, foto: Facebook/Martin Kližan

Načítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii TENIS
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Federer oznámil koniec kariéry

Švajčiarsky tenista Roger Federer po tohtotýždňovom Laver Cupe ukončí aktívnu kariéru. Dva…