Domov BASKETBAL Komplikácie pre Čechov pred ME

Komplikácie pre Čechov pred ME

Líder českej basketbalovej reprezentácie Tomáš Satoranský si zranil členok. Môže tak prísť o európsky šampionát, ktorý hostí aj Praha. ME odštartujú 1. septembra.

Tridsaťročný hráč FC Barcelona sa zranil v Hamburgu v prípravnom stretnutí s domácim Nemeckom. „Saty vyskočil a tam, kde mal dopadnúť, boli nohy.

Musíme dúfať, že to bude dobré, pretože nahradiť ho nie je možné,“ povedal podľa irozhlas.cz kapitán českého tímu Vojtěch Hruban. Satoranský vak nebude svojmu národnému tímu chýbať len na európskom šampionáte.

Ešte pred ním, koncom augusta sú totiž na pláne aj ďalšie zápasy tretej fázy kvalifikácie na budúcoročné majstrovstvá sveta v Indonézii, Japonsku a Filipínach. V kvalifikačnej skupine K patrí Čechom po odohraní šiestich zápasov štvrtá nepostupová priečka.

V týždni pred začiatkom majstrovstiev Európy čakajú zverencov izraelského trénera Ginzburga dôležité zápasy proti lídrovi z Francúzska a následne doma proti poslednému tímu tabuľky, s ktorým však majú Česi rovnaký bodový zisk, Maďarsku.

Satoranský je dlhé roky najlepší český basketbalista. Niekoľko rokov patril k stabilným hráčom v najlepšej basketbalovej lige na svete – NBA. Najmä vo Washingtone a Chicagu patril do základnej rotácie hráčov.

Po uplynulej sezóne sa po šiestich rokoch rozhodol ukončiť pôsobenie v NBA a vrátiť sa do katalánskeho veľkoklubu, kde s „veľkým“ basketbalom začínal.

ano, TASR, foto: facebook Načítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii BASKETBAL
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Zomrel slovenský basketbalista storočia

Vo veku 67 rokov zomrel minulý piatok (14. 10. 2022) Stanislav Kropilák – slovenský basket…