Domov HOKEJ Košický hokej dostal štedrú finančnú injekciu

Košický hokej dostal štedrú finančnú injekciu

Najvyššia slovenská hokejová súťaž sa bude hrať v Košiciach aj v sezóne 2020/2021. „Oceliari“ sa po predchádzajúcom ročníku dostali do mimoriadnych finančných ťažkostí, pomocnú ruku sa im však rozhodol podať doterajší dlhodobý hlavný partner – spoločnosť US Steel.

Keďže aj spomenutý hlavný partner sa počas koronakrízy dostal do ťažkostí, vedenie hokejového klubu informovalo v úvode júla o veľkom výpadku financovania zo strany US Steel.

Klub v prvej polovici júla zorganizoval verejnú zbierku na záchranu extraligy v Košiciach, vyzbieral však iba 30-tisíc eur. Cieľom bola suma 700-tisíc eur.

Napriek tomu predstavitelia klubu podali prihlášku do najvyššej domácej súťaže a chceli pracovať na zháňaní financií.

US Steel zachránil košický hokej

To im napokon uľahčil hlavný sponzor. US Steel klubu na nasledujúcu sezónu prispeje sumou 860-tisíc eur.

„Spoločnosť U. S. Steel Košice opäť raz ukázala svoje veľké srdce a záujem o podporu hokeja a hokejovej komunity v Košiciach, za čo jej úprimne ďakujem. Rovnako ďakujem aj všetkým ľuďom, ktorí podporili darovaciu akciu.

Prostriedky použijeme na zabezpečenie chodu mládeže, A-tímu a postupné vyrovnanie všetkých záväzkov,“ uviedol prezident HC Košice Július Lang na oficiálnom webe HC Košice.

„Podpora od nášho generálneho partnera nám pomôže odohrať sezónu, ktorej cieľom bude zachrániť hokej v Košiciach. Tomu prispôsobíme všetky aspekty nášho fungovania.

Oslovíme ďalších potenciálnych partnerov s ponukou na spoluprácu a veríme, že sa nám podarí získať ďalších podporovateľov,“ doplnil Lang.

Spoločenská zodpovednosť

„Obzvlášť hokej, ako jeden z najpopulárnejších športov na Slovensku, je pre Košičanov a celú hokejovú verejnosť neopomenuteľným príkladom spoločenskej zodpovednosti našej spoločnosti.

Doterajšia 20-ročná podpora košického hokeja je dôkazom toho, že manažment spoločnosti vníma a rozumie aký dôležitý je hokej pre históriu a identitu mesta Košice,“ uviedol hovorca spoločnosti US Steel Ján Bača pre web hokej.spravy.sk.

„Očakávame a veríme, že náš postup bude príkladom pre ďalšie podnikateľské subjekty a spoločnosti v Košiciach, ktorých zamestnancom a ich rodinným príslušníkom záleží na ďalšom rozvoji košického hokeja,“ doplnil.

Finančné problémy

Funkcionári HC Košice na prelome júna a júla priznali, že predčasné ukončenie sezóny, ako aj priame či nepriame následky pandémie uvrhli klub do nelichotivej finančnej situácie. Ušlé príjmy vo výške 650-tisíc eur spôsobili vznik 330-tisícového dlhu a zároveň vážne obavy z toho, že nebudú môcť nastúpiť do nového ročníka Tipsport ligy. Preto vyhlásili spomenutú fanúšikovskú zbierku a verejne deklarovali, že ak sa im nepodarí do 15. júla vyzbierať 700-tisíc eur, osemnásobný slovenský šampión sa pravdepodobne neprihlási do najvyššej domácej súťaže v sezóne 2020/2021.

red, SITA, foto: SITA

Načítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii HOKEJ
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Sekera ukončil kariéru

Slovenský hokejový obranca Andrej Sekera ukončil vo veku 36 rokov aktívnu kariéru. Hoci ma…