Domov FUTBAL Kováčik chce, aby Tarkovič pokračoval

Kováčik chce, aby Tarkovič pokračoval

Prezident Slovenského futbalového zväzu (SFZ) Ján Kováčik po víťazstve v Severnom Írsku (2:1 po predĺžení) a postupe na majstrovstvá Európy pred novinármi zdupľoval, že Tarkovič je odborník na svojom mieste a bude iniciovať predĺženie zmluvy s ním ako trénerom reprezentácie Slovenska.

Ako Kováčik povedal, Štefana Tarkoviča nevnímal ako dočasného trénera. „Keď sme oslovili pána Tarkoviča, nevnímal som to tak, že chceme len dočasného trénera. Tento prívlastok dostal od novinárov.

Prijali sme ho na tri zápasy s tým, že potom rozhodneme, ako ďalej. Prvého decembra prídem na výkonný výbor SFZ s návrhom, aby sa stal Štefan Tarkovič trénerom na najbližšie kvalifikačné obdobie a tiež budúcoročné majstrovstvá Európy,“ vyslovil sa šéf zväzu na tlačovej konferencii v Senci.

Tarkovič a Kováčik sa poznajú už niekoľko rokov, preto prvý muž SFZ nepochybuje o kvalitách doterajšieho technického riaditeľa SFZ.

„Zažil som ho päť a pol roka ako asistenta pri Jánovi Kozákovi a dva roky v pozícii technického riaditeľa. Boli sme v dennom kontakte. Je to človek, ktorý vie o futbale takmer všetko. Hovorím to preto, lebo všetko nevie asi nikto,“ zdôraznil Kováčik.

„Ešte chcem doplniť, že postup na majstrovstvá Európy sme dosiahli v zložitej dobe, čo nás teší ešte viac. Slovensko je štvrtá najmladšia krajina v Európe a druhýkrát po sebe bude na európskom šampionáte,“ dodal Kováčik.

Štefan Tarkovič len pred troma týždňami vymenil Pavla Hapala na poste trénera slovenskej futbalovej reprezentácie. Dostal za úlohu postúpiť na Euro 2020 a tiež sa pokúsiť zachrániť Slovensko v B­‑divízii Ligy národov.

Aj za splnením druhej úlohy vykročili Tarkovič a spol. úspešne, keď porazili Škótsko 1:0 a uchovali si šancu na záchranu. O tej definitívne rozhodol zápas v českej Plzni proti domácemu výberu (odohral sa po našej uzávierke, 18. novembra).

red, SITA, foto: facebook Načítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii FUTBAL
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Zidane vraj mieri k francúzskej reprezentácii

Francúzsky futbalový tréner Zinedine Zidane nepovedie Paríž St. Germain ako o tom informov…