Domov FUTBAL Kozák v Slovane skončil, nahradí ho Milanič

Kozák v Slovane skončil, nahradí ho Milanič

Nečakaná správa obletela slovenský futbalový svet v piatok večer. Vedenie slovenského futbalového majstra ŠK Slovan Bratislava odvolalo trénera A-mužstva Jána Kozáka ml. Belasí už za Kozáka našli aj náhradu. Tentokrát lovili v zahraničných vodách.

Ako na oficiálnej stránke klubu uviedol generálny riaditeľ Ivan Kmotrík ml., v organizácii z Tehelného poľa sa rozhodli pre personálnu zmenu na trénerskom poste vzhľadom na neuspokojivé výkony, ktoré nezodpovedajú potenciálu kádra a značke Slovan Bratislava.

Jánovi Kozákovi ml. sa stali osudnými najmä prehra v druhom kole Fortuna ligy na ihrisku Zlatých Moraviec 1:2 a neuspokojivý výkon tímu v Slovenskom pohári na trávniku outsidera z Beluše, ktorí síce „belasí“ vyhrali, no na víťazstvo 2:0 sa poriadne nadreli.

„Slovan sa musí prezentovať iným výkonom a iným prejavom. Dlhšie sme zvažovali tento krok. Posledné zápasy boli z pohľadu nášho herného prejavu veľmi zlé a slabé, nevideli sme očakávané zlepšenie.

Naopak, mužstvo v poslednom období stagnovalo. Slovan sa stále musí zlepšovať, čo sa však v tomto prípade nedialo.

Máme pred sebou najdôležitejšiu fázu v rámci európskych pohárov, na ktorú musíme byť čo najlepšie pripravení, a po posledných zápasoch sme presvedčení, že mužstvo potrebuje nový impulz.

Výkon v pohári nemôžeme nazvať inak než blamážou. Fanúšikovia, ktorí merali na zápas cestu, alebo sledovali priamy prenos na Slovan TV, si nezaslúžia vidieť takýto prejav,“ povedal Kmotrík ml.

Novým trénerom Slovinec Milanič

Už v pondelok Slovan predstavil aj Kozákovho nástupcu. ŠK Slovan Bratislava podpísal kontrakt na jeden rok s dvojročnou opciou s 52-ročným slovinským trénerom Darkom Milaničom.

Milanič trikrát doviedol NK Maribor do skupinovej fázy európskych pohárových súťaží. V európskych pohároch odkoučoval viac než 70 zápasov. V domácej lige získal s Mariborom 4 tituly, 3 domáce poháre a 3 superpoháre.

Ako hráč pôsobil v srbskom Partizane Belehrad a rakúskom Sturme Graz, na majstrovstvách Európy 2000 bol kapitánom slovinskej reprezentácie. Na dosiahnuté úspechy nadviazal aj počas trénerskej kariéry.

Asistentom Darka Milaniča bude Novica Nikčevič, s ktorým už spolupracoval počas predchádzajúcich angažmánov.

„Darko Milanič je najúspešnejším slovinským trénerom aktuálnej éry. Dvakrát dlhodobo pôsobil v Maribore, čiže v kontexte európskeho futbalu v klube podobnej veľkosti ako my.

Popri šiestich tituloch dokázal trikrát postúpiť do skupinových fáz európskych pohárov. Má bohaté skúsenosti z európskych zápasov, kde odkoučoval cez sedemdesiat zápasov.

Je to skúsený a jazykovo zdatný tréner a má jasnú predstavu, ako rozvinúť potenciál mužstva a posunúť ho na vyššiu úroveň,“ povedal generálny riaditeľ ŠK Slovan Bratislava Ivan Kmotrík ml.

red, SITA, foto: SITA

Načítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii FUTBAL
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Slovan doma padol v slovensko­‑maďarskom derby

Po úvodnom cennom triumfe na ihrisku súpera 2:1 nezvládli futbalisti ŠK Slovan Bratislava …