Domov TENIS Kučová mala na lopate svetovú jednotku

Kučová mala na lopate svetovú jednotku

Slovenská tenistka Kristína Kučová sa s turnajom WTA v Miami rozlúčila v 2. kole dvojhry. Minulý štvrtok bola blízko k vyradeniu svetovej jednotky a obhajkyne titulu Ashleigh Bartyovej, Austrálčanke napokon podľahla po trojsetovom boji 3:6, 6:4 a 5:7.

Kučová začala proti favorizovanej súperke nebojácne, hneď v treťom geme jej zobrala servis a viedla 2:1. Bartyová ju však hneď vzápätí dvakrát brejkla, získala päť gemov v sérii a prvý set vyhrala 6:3.

V druhom Slovenka vygradovala svoj výkon, vyvarovala sa zbytočných chýb, bola dostatočne trpezlivá a agresívna. Za stavu 5:4 v desiatom geme zlomila podanie Austrálčanky a premenila hneď prvý setbal. V rozhodujúcom treťom sete ďalej trápila najvyššie nasadenú hráčku. Za stavu 2:1 zlomila súperkin servis, následne ho potvrdila a viedla 4:1.

Svetovú jednotku mala senzačne na rakete. Za stavu 5:4 v desiatom geme mala Kučová mečbal, ale obrovskú šancu nevyužila. Bartyová sa dokázala z náročnej situácie vyhrabať, získala tri gemy vo svoj prospech, keď v tom dvanástom otočila stav z 0:40 a premenila hneď svoj prvý mečbal.

Netreba sa vzdávať

Dvadsaťštyriročná Bartyová odohrala po roku prvý zápas mimo Austrálie. V treťom sete prehrávala už 2:5, Kučová ju mala na lopate, no dokázala duel otočiť.

„Netreba sa nikdy vzdávať. Vždy musíte bojovať, ak máte šancu, loptičku po loptičke sa z toho pomaly dostávať. Zápasy ako tieto sú extrémne náročné. Dnes to bolo viac o boji ako o výsledku, no určite som šťastná, že som tento duel zvládla,“ citovali Bartyovú svetové agentúry.

Austrálčanka sa blysla v zápase 15 esami, dva zaznamenala v záverečnom geme, v ktorom prehrávala už 0:40: „Nič nie je pre mňa lepší test ako takýto zápas. Bolo dôležité, že som po mentálnej stránke zostala v hre, nevzdávala to a postupne nachádzala recept na súperku. Som na seba hrdá, že sa mi to podarilo zvrátiť.“

sam, TASR, foto: TASR/APNačítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii TENIS
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Djokovič titul na Australian Open neobháji, z krajiny ho deportovali

Novak Djokovič napokon titul na Australian Open neobháji. Srbského tenistu totiž po mnohýc…