Domov INÉ VIDEO: Legendárny Brady vyhral Super Bowl aj s Tampou

VIDEO: Legendárny Brady vyhral Super Bowl aj s Tampou

Nedeľná noc patrila v zámorí finálovému duelu ligy amerického futbalu NFL. Prestížny Super Bowl LV ovládli na domácom štadióne hráči Tampy Bay Buccaneers, keď zdolali obhajcov titulu Kansas City Chiefs jednoznačne 31:9 a získali druhú Trofej Vincea Lombardiho vo svojej histórii. K úspechu ich priviedol nestarnúci Tom Brady.

Hráči Tampa Bay sa do finále NFL dostali po druhýkrát a podobne ako pred osemnástimi rokmi, aj tentokrát boli úspešní. Víťaz základnej časti Kansas City Chiefs nemal v tomto dueli nárok.

Hráči obhajcu trofeje viedli jedine na začiatku duelu, keď v desiatej minúte zakončili svoju útočnú sériu gólom z poľa. Dva touchdowny Gronkowskeho, s prihrávkou Bradyho, však znamenali vedenie domácich 14:3.

Neskôr pridali Buccaneers ďalšie dva touchdowny, pričom svojmu súperovi nedovolili ani jeden jediný a s prehľadom si v poslednej štvrtine udržali luxusný náskok 31:9.

Brady prepisoval históriu

Leví podiel na triumfe Tampy má legendárny querterback Tom Brady, ktorý nastúpil vo veku 43 rokov na jubilejný 10. Super Bowl, pričom sa rekordný siedmykrát radoval z víťazstva. Toľko mimochodom nemá žiadny tím v súťaži.

Predchádzajúcich šesť trofejí vybojoval v drese New England Patriots, Tampu doviedol k titulu hneď v premiérovej sezóne v novom pôsobisku. „Som hrdý na všetkých spoluhráčov.

Verili sme si, zomkli sme sa v správnej chvíli a dokázali sme to. Tento tím sa už navždy zapísal do histórie ako majster sveta,“ povedal Brady, ktorý posunul aj ďalšie vlastné rekordy.

Rekordný piatykrát ho vyhlásili za Najužitočnejšieho hráča (MVP) Super Bowlu, je aj najstarší hráč s týmto ocenením v histórii súťaže. Do histórie sa zapísal aj tréner víťazov. Bruce Arians sa vo veku 68 rokov stal najstarším hlavným trénerom s víťazstvom v Super Bowle.

max, TASR, foto: TASR/AP, video: youtubeNačítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
  • Šport v roku 2022

    Aj keď s určitými obmedzeniami, no predsa sa v roku 2021 mohol na športoviská vrátiť šport…
  • Florbalisti na MS siedmi

    Po tom, čo slovenskí florbalisti suverénne ovládli základnú skupinu majstrovstiev sveta, v…
  • Samková si zlomila oba členky

    Česká snoubordistka Eva Samková si zlomila oba členky počas sobotňajších pretekov snoubord…
Načítať viac v kategórii INÉ
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Šport v roku 2022

Aj keď s určitými obmedzeniami, no predsa sa v roku 2021 mohol na športoviská vrátiť šport…