Domov FUTBAL Ligu majstrov riadi „korona“: Slovan môže hrať len s béčkom, Neymarovi hrozí stopka na finále

Ligu majstrov riadi „korona“: Slovan môže hrať len s béčkom, Neymarovi hrozí stopka na finále

Pri reštarte športových súťaží po tom, čo boli prerušené z dôvodu vypuknutia pandémie koronavírusu, sa mnohí pýtali, či v takýchto „koronapomeroch“ bude vôbec možné odohrať súťaže podľa plánu. Neubehlo veľa času a ukazuje sa, že koronavírus je skutočný problém aj pre kráľovnú všetkých futbalových súťaží.

Slovan môže hrať s Béčkom

Len v pondelok sa objavila informácia, že v tábore „belasých“ sa vyskytol pozitívny test na COVID-19. Pozitívne testovaným mal byť Vladimír Weiss ml.

Slovanisti, bez spomenutého hráča, napriek tomu ešte v ten deň odišli na Faerské ostrovy, kde mali dnes večer odohrať zápas 1. kola kvalifikácie Ligy majstrov 2020/2021 proti miestnemu KÍ Klaksvík.

Hoci po prílete do dejiska zápasu informovali predstavitelia klubu, že ani po opakovaných testoch sa neobjavil žiadny ďalší pozitívne testovaný hráč, miestne médiá neskôr upozornili, že jeden z testov bol predsa len pozitívny.

Podľa informácií sa má jednať o fyzioterapeuta tímu.

Na základe toho miestne úrady zakázali konanie dnešného zápasu a nariadili, aby celá výprava Slovana opustila krajinu alebo nastúpila do 14-dňovej karantény.

Celou vecou sa tak musela zaoberať UEFA. Tá rozhodla, že Slovan duel odohrať môže, avšak nie s výpravou, ktorá sa už v dejisku nachádza. Belasí dostali čas do piatku, aby poslali do Klaksvíku iný tím, svoje Béčko.

Neymarovi hrozí dištanc

Za posledné hodiny sa objavil aj ďalším prípad, kde môže koronavírus negatívne zasiahnuť do futbalovej Ligy majstrov, a to priamo do jej finálového duelu.

Tam sa po včerajšej výhre 3:0 nad Lipskom prebojovali, vôbec po prvýkrát v histórii klubu, futbalisti Parížu Saint-Germain. A práve jeden z ich najdôležitejších hráčov sa dopustil prehrešku proti zdravotným protokolom, ktorý ho môže stáť účasť vo finále.

Neymar Jr. si po víťaznom zápase vymenil dres so svojím súperom Marcelom Halstenbergom. Za to mu môže UEFA podľa pravidiel udeliť dištanc na jeden zápas a poslať ho do 12-dňovej karantény.

Finálový zápas je na programe v nedeľu 23. augusta a súperom Parížanov bude úspešnejší z dvojice Bayern Mníchov – Olympique Lyon.

ano, foto: SITA

Načítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii FUTBAL
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Prvé El Clásico v sezóne ovládol Real

Futbalisti Realu Madrid zvíťazili v šlágri 9. kola španielskej La Ligy nad FC Barcelona 3:…