Domov FUTBAL Maradona sa zotavuje po operácii mozgu

Maradona sa zotavuje po operácii mozgu

Legendárny argentínsky futbalista Diego Maradona sa aktuálne zotavuje v domácom liečení po operácii mozgu, pri ktorej mu odstránili subdurálny hematóm. Okrem toho musí podstupovať aj liečbu zo závislosti od alkoholu.

Maradona, ktorý aktuálne vedie tím Gimnasio La Plata, musel v deň svojich 60. narodenín predčasne odísť zo zápasu svojho tímu. To vyvolalo otázky o jeho zdravotnom stave.

Hovorilo sa o depresii, anémii a dehydratácii Maradonu, no vyšetrenia potvrdili, že má subdurálny hematóm, ktorý bolo potrebné odstrániť, aby sa zabránilo krvácaniu na mozgu.

Po ôsmich dňoch od operácie mozgu niekdajšiu futbalovú superstar prepustili do domáceho liečenia. Zo zákroku sa tak zotavuje v jeho dome na severe Buenos Aires, kde je v opatere starších dcér Dalmy a Gianniny.

Podľa Maradonovho právnika Matiasa Morlu bude slávny Argentínčan v domácom prostredí podstupovať aj liečbu zo závislosti od alkoholu. Podľa osobného lekára legendy Leopolda Luqueho by aj malé množstvo alkoholu mohlo pôsobiť negatívne v kombinácii s potrebnými liekmi.

„Bol to jeden z najťažších okamihov jeho života. Mohol oň totiž prísť. Teraz mu najviac chýba rodina,“ ozrejmil Morla. Vyzval tiež všetkých priateľov a príbuzných Diega Maradonu, aby na sociálnych sieťach prestali s vlnou negatívnych príspevkov voči sebe. Podľa Morlu aj to môže negatívne vplývať na liečbu.

red, SITA, foto: SITA Načítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii FUTBAL
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Prvé El Clásico v sezóne ovládol Real

Futbalisti Realu Madrid zvíťazili v šlágri 9. kola španielskej La Ligy nad FC Barcelona 3:…