Domov FUTBAL Mbappe ostáva v Paríži

Mbappe ostáva v Paríži

Francúzsky futbalový reprezentant Kylian Mbappe predĺžil kontrakt s Parížom St. Germain až do roku 2025. Potvrdilo to vedenie klubu. Dvadsaťtriročnému útočníkovi 30. júna končila platnosť zmluvy.

Výrazný záujem o jeho služby mal Real Madrid, no Mbappe napokon odmietol ponuku španielskeho majstra a rozhodol sa zostať v PSG. „Som presvedčený o tom, že v Paríži môžem ďalej futbalovo rásť, preto som sa rozhodol predĺžiť kontrakt.

Budem sa snažiť podávať maximálne výkony a pomôcť klubu k zisku cenných trofejí,“ uviedol Mbappe, ktorý prišiel do Paríža z Monaka v auguste 2017 a získal s ním štyri zo svojich piatich titulov v Ligue 1.

Nazbieral 173 gólov a dostal sa na druhú priečku klubovej histórie za Edinsona Cavaniho, ktorý má na konte 200. Mbappe oslávil podpis novej zmluvy ďalšími tromi presnými zásahmi a prispel k hladkému víťazstvu PSG nad FC Metz 5:0 v sobotňajšom stretnutí záverečného 38. kola Ligue 1.

„Som veľmi šťastný, že zostávam v Paríži. Toto je moje mesto. Dúfam, že budem môcť pokračovať v tom, čo robím najradšej. V získavaní trofejí a vyhrávaní zápasov. To všetko s vami, fanúšikmi,“ vyhlásil po stretnutí nahlas pred zaplnenými tribúnami.

Parížsky klub síce získal v domácej súťaži desiaty titul a vyrovnal sa na čele historickej tabuľky St. Etienne, no svojich priaznivcov si pohneval, keď Ligu majstrov opustil priskoro, už v osemfinále po neúspechu s Realom Madrid.

V klube možno preto očakávať zmeny, určite už odchádza športový riaditeľ Leonardo. K výmene príde zrejme aj na trénerskom poste, hoci Mauricio Pochettino má kontrakt ešte na jeden ročník.

red, TASR, foto: FB 


Načítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii FUTBAL
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Zidane vraj mieri k francúzskej reprezentácii

Francúzsky futbalový tréner Zinedine Zidane nepovedie Paríž St. Germain ako o tom informov…