Domov FUTBAL Messi generuje milióny

Messi generuje milióny

Lionel Messi je jedným z najlepších futbalistov histórie tohoto celosvetovo najobľúbenejšieho športu. I keď si málokto vedel predstaviť, že by hral inde ako v katalánskej metropole, tento scenár sa naplnil. Messi a FC Barcelona nepodpísali novú zmluvu a Argentínčan sa sťahoval do metropoly Francúzska.

Katarskí majitelia PSG zaujali futbalový svet v roku 2017, keď za brazílskeho šikovného útočníka Neymara zaplatili Barcelone neuveriteľných 222 miliónov eur, čo je dodnes najvyššia suma vyplatená za akéhokoľvek futbalistu.

O rok neskôr k nemu pridali jeden z najväčších francúzskych talentov. Kylian Mbappé prišiel z Monaka za 180 miliónov eur (2. najdrahší prestup histórie). Ďalší klenot vo svojich radoch však získali zadarmo.

Lionel Messi bol totiž v čase prestupu do PSG voľným hráčom. „Som nadšený, že si Lionel Messi vybral náš klub a s hrdosťou ho vítam,  i jeho rodinu, v Paríži.

Netajil sa túžbou pokračovať na najvyššej úrovni a vyhrávať trofeje, naše ambície sú rovnaké,“ povedal prezident PSG Nasser Al­-Khelaifi.

Messi podpísal s klubom dvojročný kontrakt s ročnou opciou a podľa medializovaných informácií bude v Paríži zarábať 35 miliónov ročne.

To je čiastka, ktorá sa Parížanom vrátila už za niekoľko hodín. Ich nová akvizícia im totiž len za prvých 24 hodín zarobila viac ako 90 miliónov, a to len na predaji dresov.

Už po prvom dni predaja sa ich predalo 832 000 kópií, čo je aktuálne svetový rekord za prvých 24 hodín. V roku 2018 sa po prestupe Cristiana Ronalda do Juventusu Turín predalo 520 000 kópií jeho dresov.

O atraktivite novej akvizície v Parku Princov svedčí aj nárast fanúšikov PSG na sociálnych sieťach. Počet ich sledovateľov na Instagrame sa rozrástol o viac ako tri milióny len za prvý deň, kedy klub oficiálne oznámil príchod Messiho. Za prvý týždeň ich pribudlo asi 10 miliónov.

ano, foto: facebookNačítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii FUTBAL
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Prvé El Clásico v sezóne ovládol Real

Futbalisti Realu Madrid zvíťazili v šlágri 9. kola španielskej La Ligy nad FC Barcelona 3:…