Domov FUTBAL Messi ostáva v Barcelone, nechce sa súdiť

Messi ostáva v Barcelone, nechce sa súdiť

Argentínsky futbalista Lionel Messi chcel v uplynulých dňoch ukončiť spoluprácu s FC Barcelona. Ako priznal v rozhovore pre web goal.com, túžil nájsť šťastie a nové kariérne výzvy mimo Katalánska, no keďže s klubom, ktorý mu dal všetko, sa nechce „ťahať po súdoch“, rozhodol sa zotrvať na Camp Nou.

Barcelona má za sebou nevydarenú sezónu 2019/2020 a klesajúcu krivku jej počínania iba podčiarkol debakel vo štvrťfinále Ligy majstrov s neskorším víťazom Bayernom Mníchov 2:8.

Keďže vnútri klubu vládne napätá atmosféra a kapitánovi FCB sa pomaličky aktívna hráčska kariéra chýli ku koncu, chcel skúsiť zabojovať o ďalšie úspechy v inom pôsobisku.

V médiách sa najviac špekulovalo o záujme Manchestru City, Paríža St. Germain či talianskych klubov Inter Miláno a Juventus Turín.

Prezident nedodržal slovo

Najlepší hráč klubovej histórie pred niekoľkými dňami prostredníctvom poštovej služby burofax informoval FC Barcelona, že hodlá využiť klauzulu v zmluve o okamžitom odchode bez akéhokoľvek nároku klubu na odstupné.

Organizácia z Camp Nou sa bránila, že Messi už v ročníku 2019/2020 premeškal lehotu na takýto krok, no hráč a jeho právnici argumentovali tým, že sú v práve, keďže sezóna sa pre pandémiu koronavírusu skončila neskôr.

„Prezident vždy hovoril, že na konci sezóny sa môžem rozhodnúť, či chcem ísť alebo ostať, no napokon vôbec nedodržal slovo. Nikdy neurčil žiadny dátum,“ posťažoval sa Messi na barcelonského prezidenta Josepa Maríu Bartomeua, s ktorým nemá najlepšie vzťahy.

S klubom jeho života sa chce rozísť v dobrom

Dlhoročný Messiho zamestnávateľ upozorňoval na doložku o 700 miliónoch eur, ktoré by musel zaplatiť záujemca o jeho služby v prípade, že by odišiel pred vypršaním súčasného kontraktu platného do konca sezóny 2020/2021.

Messiho poradcovia vrátane otca Jorgeho mali údajne pripravené tromfy, ktoré chceli vytiahnuť na súde, no samotný hráč podľa španielskych médií nechcel „prilievať olej do ohňa“, s Barcelonou sa jedného dňa plánuje rozísť v dobrom a preto súhlasil, že v jej drese potiahne ešte minimálne sezónu 2020/2021.

„Nikdy by som sa nesúdil s Barcelonou, pretože je to klub, ktorý zbožňujem, ktorý mi poskytol všetko, odkedy som prišiel. Je to klub môjho života, tu som sa stal tým, kým som,“ povedal Messi.

Dráma v rodine

Okrem fanúšikov a klubu neschvaľovala rozhodnutie Lionela odísť z Katalánska ani jeho rodina.

„Keď som manželke a deťom oznámil moje želanie odísť, nastala u nás brutálna dráma. Celá rodina začala plakať. Moje deti nechceli opustiť Barcelonu ani ísť do inej školy. Syn Thiago prišiel s plačom a prosil, aby sme nikam nešli,“ priznal Messi.

„Na tom, že som chcel odísť, nebolo nič zlé. Potreboval som to, potreboval to klub a bolo by to dobré pre všetkých. Moja žena však napriek bolesti v duši stála pri mne a podporovala môj úmysel,“ dodal Messi.sam, SITA, foto: SITA

Načítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii FUTBAL
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Rekordér: Ako 53-ročný si zahral najvyššiu súťaž

Kazujoši Miura sa stal najstarším hráčom, ktorý sa objavil na trávniku v zápase najvyššej …