Domov FUTBAL Messi zarobí 555 miliónov

Messi zarobí 555 miliónov

Argentínsky futbalista Lionel Messi si v FC Barcelona užíva kráľovské peniaze. Podľa informácií denníka El Mundo podpísal v roku 2017 s katalánskym klubom štvorročnú zmluvu v celkovej hodnote 555 miliónov eur.

Loptový virtuóz by mal ročne vrátane bonusov a prémií zarobiť 138 miliónov. El Mundo sa odvoláva na svoje zdroje a podľa denníka ide o najlukratívnejší kontrakt v histórii športu. Polovicu z príjmu však musí zaplatiť v Španielsku na daniach.

Podľa informácií El Mundo si 33-ročný hviezdny útočník už z celkovej sumy zabezpečil 510 miliónov eur.

FC Barcelona odmieta zodpovednosť za zverejnenie citlivých informácií a bude denník žalovať. „Klub ľutuje publikáciu detailov zmluvy, ide o súkromný dokument, pričom obe strany sa dohodli, že nebudú podmienky zverejňovať.

FC Barcelona kategoricky odmieta zodpovednosť za únik informácií a pripravuje právne kroky proti denníku El Mundo,“ uviedol klub vo svojom stanovisku. Zároveň vyjadril Messimu maximálnu podporu s tým, že bude brániť jeho meno a povesť.

Ne/vhodný čas?

Únik informácií o lukratívnej zmluve najväčšej hviezdy klubu prichádza v čase, keď sa Barcelona snaží čo najlepšie zvládnuť náročnú finančnú situáciu v súvislosti s pandémiou.

Klub má dočasné vedenie, pretože v októbri na post prezidenta rezignoval Josep Bartomeu. Nové prezidentské voľby sú naplánované na 7. marca.

red, TASR, foto: TASR/AP Načítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii FUTBAL
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Bradatý negatívny rekord Liverpoolu

Futbalisti FC Liverpool pokračujú v nepresvedčivých výkonoch v anglickej Premier League. N…