Domov HOKEJ Michal Hudec ukončil kariéru ako hráč Banskej Bystrice

Michal Hudec ukončil kariéru ako hráč Banskej Bystrice

Vo veku 37 rokov oficiálne ukončil kariéru hokejový útočník Michal Hudec. Stalo sa tak počas zápasu Banskej Bystrice proti Novým Zámkom. S „baranmi“ podpísal jednodňový kontrakt, ktorý ho oprávňoval hrať v tomto stretnutí.

Bratislavský rodák absolvoval prvé striedanie, po ktorom v 57. sekunde nasledovala dlhšia pauza a rozlúčka tribún a celého domáceho klubu s Hudecom.

Michal Hudec v minulosti strávil takmer päť sezón ako kapitán Banskej Bystrice. „Bol som veľmi nervózny, čo poviem. Všetci hokejisti snívajú o NHL a tituloch.

Niektoré veci sa mi splnili a niektoré nie. Nikdy som však nemyslel, že sa mi dostane takého ocenenia, akého sa mi dostalo tu a teraz,“ povedal so slzami na krajíčku Michal Hudec priamo na ľadovej ploche.

Začínal ako Slovanista, skončil ako baran

„Som dojatý. Mrzí ma, že sa mi titul nepodarilo vybojovať aj s Banskou Bystricou, ale bol som šťastný, že ho Barani získali minulý rok, prial som im to. Vždy som hral hokej s láskou a srdcom a vždy ma táto hra napĺňala,“ dodal Michal Hudec.

Uplynulo už dvadsať rokov od chvíle, keď v sezóne 1997/1998 nastúpil Michal Hudec na svoj prvý seniorský zápas za bratislavský Slovan. Je štvornásobný majster Slovenska, zúčastnil sa na MS 2006 a na MS do 20 rokov v roku 1999 v Kanade získal bronz.

Okrem Slovana a Banskej Bystrice zanechal významnú stopu aj v Českých Budějoviciach. Draftovaný do NHL síce nikdy nebol, no na prelome milénia rok hrával súťaž USHL za Waterloo Black Hawks.

Po skončení hráčskej kariéry zostane pri hokeji. Čaká ho teraz trénersky chlebík v úlohe asistenta pri šestnástke.

jur, foto: SITA

Načítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora Admin
Načítať viac v kategórii HOKEJ
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Sekera ukončil kariéru

Slovenský hokejový obranca Andrej Sekera ukončil vo veku 36 rokov aktívnu kariéru. Hoci ma…