Domov HOKEJ Miloš Říha: Cheechoo za Slovan hrať nebude, káder musíme doplniť

Miloš Říha: Cheechoo za Slovan hrať nebude, káder musíme doplniť

Hokejisti Slovana začali s prípravou na novú sezónu KHL. Tréner Miloš Říha mal na prvom tréningu k dispozícii dvoch brankárov, piatich obrancov a ôsmich útočníkov. Slovan musí káder doplniť, keďže niektorí hráči sa na poslednú chvíľu rozhodli pre iný klub.

„Nie som spokojný s dopĺňaním kádra. Pred mesiacom sme mali všetko pripravené, no teraz musíme začať odznova. Chcel som získať troch hráčov z českej extraligy, no rokovania nakoniec neboli úspešné.

Verím, že do odchodu na sústredenie do Rakúska bude káder na 90 percent uzavretý,“ povedal Miloš Říha. Na prvom tréningu chýbal Jeff Taffe, ktorý sa k tímu pripojí v Rakúsku.

Odlišná situácia je ohľadom Jonathana Cheechoo, ktorý sa chcel k tímu pripojiť až v októbri. Toto jeho rozhodnutie tréner Říha neakceptuje.

Janus sa vracia do známeho prostredia

Z nových hráčov zaujal príchod brankára Jaroslava Janusa, ktorý sa do Slovana vracia po troch rokoch. „K Barrymu Brustovi sme chceli slovenského brankára. V hre boli traja brankári.

Nakoniec najlepším riešením bol príchod Jaroslava Janusa, ktorý sa vracia do známeho prostredia a má veľkú motiváciu,“ vysvetlil Miloš Říha.

Noví hráči sa tešia na pôsobenie v Slovane

Okrem Janusa boli na prvom tréningu ešte ďalší štyria noví hráči, fínsky obranca Tommi Taimi, český útočník Jan Buchtele a dvaja Slováci Juraj Mikúš a Tomáš Hrnka. „Veľmi sa teším na pôsobenie v Slovane.

Pred podpisom zmluvy som sa s pár chalanmi bavil o tejto možnosti. V minulosti som už v Bratislave bol a páčilo sa mi tu. Je ťažké povedať, čo očakávame od novej sezóny.

Prvoradým cieľom je však isto postup do play­‐off,“povedal po prvej tréningovej jednotke 26-ročný Taimi. „Prvý tréning na suchu na rozbeh dobrý. Určite budeme ale postupne pridávať.

Je dôležité, aby sme do začiatku súťaže vstúpili, čo najlepšie pripravení. Podmienky v klube sú na výbornej úrovni, veľká kabína, moderne zariadená posilňovňa,“ vyznal sa Buchtele, ktorý naposledy strieľal góly v drese pražskej Sparty.

„Verím v úspešný návrat do Slovana. Návrat do KHL je pre mňa veľká výzva a verím, že sa jej zhostím dobre. Ak bude zdravie, tak o sebe nepochybujem. Verím, že tímu pomôžem k dobrým výsledkom,“ poznamenal Juraj Mikúš.

Novým asistentom Petrovický

Slovan posilnil aj realizačný tím. Novým asistentom trénera sa stal Róbert Petrovický. „Od vedenia sme dostali príkaz, aby sme realizačný tím posilnili. Išlo najmä o skvalitnenie komunikácie so zahraničnými hráčmi.

Ja som bol veľmi spokojný s prácou Romana Stantiena a pôvodne som chcel jeho miesto nechať voľné. Róbert Petrovický sa však v poslednej chvíli rozhodol pre Slovan.

Viem, že mal aj iné ponuky, dokonca aj na post do reprezentácie Slovenska. Som rád, že budeme spolupracovať. Je to mladý ambiciózny tréner, ktorý určite donesie nové trendy,“ dodal Miloš Říha.

Krajčiho strieda Ziman

Slovan má už nového generálneho manažéra, Maroša Krajčiho nahradil Patrik Ziman. „Moja pracovná kariéra doteraz nesmerovala k športu, ale vždy som k nemu mal blízko.

Samozrejme, ako fanúšik som sa zaujímal aj o hokej,“ uviedol Patrik Ziman a pokračoval: „Moja profesionálna kariéra sa uberala manažérsko­‐mediálnym smerom a som presvedčený, že moje skúsenosti v tejto oblasti budem schopný zužitkovať v prospech športového klubu.

Ponuka prišla nečakane, rozhovory trvali viac ako mesiac. Vyjasnili sme si parametre spoločného fungovania a dohodli sa na podmienkach spolupráce.

Mám dva veľké ciele. Čo najskôr stabilizovať finančnú situáciu klubu a druhým je postup do play­‐off. Aj v súvislosti s mojou profesionálnou budúcnosťou, nevstupoval by som do klubu, ktorý by to skúšal na jednu sezónu a potom sa uvidí. Urobíme všetko pre to, aby sme rozvíjali HC Slovan.“

Slovan si pred prvými prípravnými zápasmi odskočil na sústredenie do rakúskeho Brücku. „Na sústredenie do Rakúska sa veľmi teším. Hráči dostanú poriadne zabrať a uvidím, ako zvládnu zaťaženie po psychickej stránke.

Som rád, že spoznám hráčov a začneme formulovať dvojice do jednotlivých formácií,“ uzavrel Miloš Říha. Potom prídu na rad prípravné zápasy a 22. augusta ostrý štart KHL.

Súťaž by mali belasí začať stretnutiami vonku, prvý domáci duel odohrajú 30. augusta proti Dinamu Minsk.

Juraj Valko, foto: SITA

Tento článok je súčasťou týždenníka ŠPORT žurnál č. 25, v ktorom nájdete aj veľa ďalších zaujímavých informácií. 


Chcete viac? Predplaťte si ŠPORT žurnál Predplatné ŠPORT žurnál

Načítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora Admin
Načítať viac v kategórii HOKEJ
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Buček bude v kariére pokračovať v Třinci

Jeden z najlepších hráčov posledných rokov najvyššej slovenskej hokejovej súťaže Samuel Bu…