Domov HOKEJ Miloš Říha: Máme za sebou veľmi poučnú sezónu

Miloš Říha: Máme za sebou veľmi poučnú sezónu

Hokejisti Slovana majú za sebou ďalšiu sezónu v KHL. Nakoniec skončili na 10. mieste so ziskom 85 bodov a do play­‑off sa neprebojovali. Napriek tomu to bola veľmi poučná sezóna. Tréner Slovana Miloš Říha hľadal najmä pozitíva.

Ako hodnotíte sezónu?

Napriek tomu, že sa nám nepodarilo postúpiť do pla­‑off, v hodnotení prevládajú pozitíva. Celú sezónu sme mali problémy so zostavou. Nazbierali sme však veľa bodov, mali sme viac víťazných zápasov po sebe. Podarilo sa nám na štadión pritiahnuť veľa divákov.

Kde sa podľa vás zlomila sezóna?

Podobne ako v minulej sezóne aj teraz sme mali silný záver. Škoda posledného tripu, na ktorom sme získali iba tri body, napriek tomu, že sme odohrali vynikajúce zápasy. Ázijský trip bol naozaj veľmi náročný a potom sme už jednoducho nemali sily. Navyše naše zápasy rozhodovali rovnakí hráči, ktorí už majú svoj vek. Za celú sezónu sme mali až 19 zranených hráčov a neboli to ľahké zranenia, boli to ťažké zlomeniny a otrasy mozgu. Vyvrcholením smoly bol zápas s Dynamom Moskva, keď Poggymu vypadol nôž z korčule a dostali sme gól. Na začiatku sezóny sa nám zranil kľúčový hráč Smoleňák, ktorý mal rozhodovať zápasy.

Barryho Brusta fanúšikovia milujú a vy?

Fanúšikov chápem, že sa im to páči. On je však gólman, nie klaun. Má 33 rokov, a ak bude pokračovať v prešľapoch, tak skončí niekde v druhej lige. Bol to náš víťazný gólman, no veľa zápasov nám aj prehral. V priebehu sezóny nás oslabil, keď nemohol chytať. Ak v Slovane zostane, tak hneď na úvod novej sezóny dostane päťzápasový dištanc.

Nerozmýšľali ste nad mentálnym koučom?

V Česku to vyskúšali a postupne si všetci hráči z neho robili srandu. Niečo určite vymyslíme. Barry je negatívny, keby nerobil tieto veci, určite by chytal v NHL.

Čo by ste povedali na adresu slovenských hráčov?

Kvalitu potvrdili najmä v obrane. V útoku sa im darilo menej. Skalickému vyšla minulá sezóna, teraz bol zranený, rovnako ako Šťastný a Lušňák. Podľa mňa, keď sa slovenskí hráči dostanú do reprezentácie, tak ich výkon ide dolu. Mali by neustále dokazovať svoju kvalitu, ako napríklad Jonathan Cheechoo. Strelec sa musí narodiť, útočníka zo dňa na deň nenaučíte strieľať góly.

Nebolo by dobré mať v tíme slovenského brankára?

V Slovane sme už mali slovenských brankárov. Vrátim sa k tomu, že slovenskí hráči ak pôsobia doma nie sú až tak disciplinovaní. Ako keby prišli domov odpočívať.

Juraj Valko, foto: SITA, Milina Strihovská

Načítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii HOKEJ
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Buček bude v kariére pokračovať v Třinci

Jeden z najlepších hráčov posledných rokov najvyššej slovenskej hokejovej súťaže Samuel Bu…