Domov INÉ Moderná gymnastika: Šillerová majsterkou Slovenska

Moderná gymnastika: Šillerová majsterkou Slovenska

Majsterkou republiky v modernej gymnastike sa v sobotu v Malinove stala Tereza Šillerová z ŠK SOG Nitra. V štyroch zostavách nazbierala 60,700 b.

Republikové striebro v hlavnej kategórii si vybojovala jej oddielová kolegyňa Liana Vilčeková (59,950) a bronz Adriana Timková z ŠKMG Slovan (59,900). Juniorský titul za známku rovných 68 b. patrí Nine Dzuroškovej z ŠK Liptovský Mikuláš.

Šillerová predviedla najprv dve najlepšie cvičenia s obručou (16,050) a loptou (16,500) a po polovici viacboja sa dostala do náskoku, hoci len tesne. Potom síce pokazila ako najťažšie náčinie stuhu, tá však príliš nevyšla ani Timkovej.

Naopak dominovala Vilčeková (13,600) a keďže dostala aj najvyššie hodnotenie za kužele (16,650), poskočila na druhé miesto a na titul jej chýbalo 0,750 b., na druhej strane Timkovú odsunula s minimálnym náskokom 50 tisícin bodu.

V juniorskej kategórii nebolo po polovici súťaže za štandardných okolností pochýb o víťazke. Dzurošková predviedla vyrovnané výkony s obručou i loptou a podobne sa jej vodilo aj s kuželami a stuhou.

Výborný finiš s druhými dvoma náčiniami vyniesol na druhú priečku Lilianu Manovú z TJ Slávia STU a aj tretie miesto patrí tomuto klubu vďaka Tereze Šaranovej. Zauzlená stuha sa stala osudnou priebežne druhej pretekárke, Michaele Žatkovej z TJ SOKOL Bratislava, ktorá skončila v sumáre štvrtá.

red, TASR, foto: facebook Načítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii INÉ
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Verstappen a Thompsonová­‑Herahová získali športových Oskarov za rok 2021

Holandský pilot F1 Max Verstappen a jamajská šprintérka Elaine Thompsonová­‑Herahová sa st…