Domov TENIS Molčan triumfoval v Helsinkách

Molčan triumfoval v Helsinkách

Slovenský tenista Alex Molčan triumfoval na challengrovom turnaji v Helsinkách. V nedeľnom finále si ako tretí nasadený hráč poradil s Joaom Sousom z Portugalska hladko v dvoch setoch 6:3, 6:2 a od pondelka premiérovo v kariére figuruje v najlepšej stovke svetového rebríčka.

Molčan nedal vo finále Sousovi šancu a triumfoval za 68 minút, hoci v úvodnom sete ako prvý prišiel o svoj servis v piatej hre. Súpera však vzápätí dvakrát brejkol a prvý set sa stal jeho korisťou.

V druhom už na dvorci jasne dominoval, prelomil podanie Sousu v tretej a siedmej hre a dokráčal k triumfu. Pre Molčana je to druhý titul vo dvojhre na challengrovom okruhu, prvý získal v tejto sezóne v Liberci.

Na svojom konte má aj deblový titul z Cherbourgu s partnerom Lukášom Kleinom. „Finálový zápas bol určite náročný. Každý boj o titul treba zvládnuť najprv v hlave a nezosypať sa.

Servis ma dnes až tak nepodržal, ale vždy som tie gemy na podaní dokázal nejako vyhrať. Súper urobil zopár chýb za dôležitých stavov, ktoré mi veľmi pomohli.

Dokázal som udržať tempo hry na rovnakej úrovni počas celého zápasu, ku koncu som ešte viac pridal, za čo som samozrejme veľmi rád,“ povedal Molčan pre oficiálnu stránku Slovenského tenisového zväzu (STZ).

Pred turnajom bol v rebríčku ATP v pozícii slovenskej singlovej jednotky na 103. pozícii, v online vydaní sa posunul už na 87. miesto. Zabezpečil si tak účasť v hlavnej súťaži na prvom grandslamovom turnaji budúcej sezóny Australian Open v Melbourne.

sam, TASR, foto: FB/AMNačítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii TENIS
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Djokovič si nezahrá ani na US Open

Srbský tenista Novak Djokovič s najväčšou pravdepodobnosťou nebude hrať na záverečnom štvr…