Domov INÉ Mračnová dostala cenu Laurel

Mračnová dostala cenu Laurel

Európske olympijské výbory (EOV) ocenili čestnú členku Slovenského olympijského a športového výboru (SOŠV) a bývalú reprezentantku v skoku do výšky Máriu Mračnovú za jej prácu cenou Laurel.

Olympionička z rokov 1968 a 1976 je treťou Slovenkou, ktorá si prevzala ocenenie Laurel. Pred ňou ho v roku 2010 dostali niekdajší viceprezidenti SOV či SOŠV Vladimír Miller (2010) a Zdenko Kríž (2016).

„Správa o udelení ceny ma milo prekvapila. Predsa len, v poslednom čase som sa stiahla z olympijského hnutia. Angažujem sa už len v práci Olympijského klubu Bratislava a pri aktivite Vykročme za zdravím. Mám z ocenenia radosť,“ povedala po prevzatí ocenenia Mračnová.

K európskemu olympijskému hnutiu má Mračnová veľmi blízko. Viackrát viedla výpravu Slovenska na Európskom olympijskom festivale mládeže, organizovala aj zimný EYOD (predchodca EYOF) v roku 1999 v Poprade. V roku 1998 sa podieľala aj na organizácii prvého seminára EOV v Bratislave.

Ocenenie Laurel sa udeľuje osobnostiam za propagáciu športu vo svojej krajine, za pozoruhodné športové výsledky, za prínos k spolupráci medzi európskymi národnými olympijskými výbormi, alebo za prínos k rozvoju športu na všetkých jeho úrovniach.

Počas minulotýždňového 41. seminára EOV v Šamoríne zároveň vyhlásili za najlepšieho mladého európskeho športovca roka rumunského plavca Davida Popoviciho. SOŠV o tom informoval na svojej webstránke olympic.sk.

red, TASR, foto: TASR   • Barteková opäť členkou MOV

    Slovenská strelkyňa a viceprezidentka Slovenského olympijského a športového výboru (SOŠV) …
  • Siekel povedie SOŠV aj ďalšie 4 roky

    Anton Siekel povedie Slovenský olympijský a športový výbor (SOŠV) aj v ďalšom volebnom obd…
  • Trofej SOŠV pre Cháru

    Slovenský olympijský a športový výbor (SOŠV) v piatok na svojom 60. valnom zhromaždení odo…
Načítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii INÉ
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Chochlíková získala zlato na Svetových hrách v neolympijských športoch

O jediný zlatý medailový zápis pre Slovensko sa na Svetových hrách v neolympijských športo…