Domov INÉ HÁDZANÁ Na ME v hádzanej sa bojuje o medaily

Na ME v hádzanej sa bojuje o medaily

V stredu sa poslednými duelmi ukončili boje v skupinách hlavnej časti majstrovstiev Európy v hádzanej mužov, ktorých spoluorganizátorom je aj Slovensko.

Zo štyroch základných skupín postúpilo do hlavnej časti turnaja 12 celkov, ktoré o postup do semifinále bojovali v dvoch šesťčlenných skupinách.

Zo skupiny 1 si miestenku medzi štyrmi najlepšími vybojovali Francúzi, ktorí napriek šokujúcej prehre s Islandom 21:29 postupujú z prvej pozície. Rozhodol o tom záverečný duel v skupine, v ktorom porazili dovtedy neomylných majstrov sveta z Dánska.

Sympaticky hrajúcim Islanďanom cenný skalp nestačil, následná prehra s Chorvátmi ich totiž odsunula do bojov o 5.-6. miesto.

Skupinu 2 ovládli obhajcovia titulu zo Španielska. Šokujúco skončil záverečný duel skupiny, v ktorom si mali podľa predpokladov zaistiť víťazstvo v skupine nórski reprezentanti.

V severskom derby so Švédskom síce vyhrávali aj o šesť gólov, no v poslednej päťminútovke nezaznamenali ani jediný gól, naopak súper skóroval päťkrát a zvíťazil 24:23. Švédi tak postupujú do bojov o medaily, Nórom ostáva len boj o 5.-6. miesto.

V semifinále sa tak stretnú víťaz skupiny 1 Francúzsko s druhým celkom skupiny 2 Švédskom a v druhom semifinále zabojujú o finálovú miestenku hádzanári Dánska so Španielskom. Vyvrcholenie turnaja sa odohrá cez víkend v Budapešti.

sam, foto: TASR/Pavel Neubauer Načítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii HÁDZANÁ
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Hádzanári vstúpili do kvalifikácie dvomi prehrami

Slovenskí hádzanári nezačali kvalifikáciu na ME 2024 najlepšie. Z dvoch úvodných zápasov s…