Domov CYKLISTIKA Na MS tragicky zahynul bývalý cyklista

Na MS tragicky zahynul bývalý cyklista

Začiatok tohtoročných majstrovstiev sveta v cestnej cyklistike vo Flámsku poznačila tragédia. Bývalý dánsky cyklista Chris Anker Sörensen, ktorý mal v dejisku spolukomentovať priebeh šampionátu pre dánsku televíziu TV2 Sport, tragicky zahynul po zrážke s dodávkou.

Tridsaťsedemročného Sörensena zrazila podľa kolegov dodávka, keď si bol zajazdiť na bicykli v Zeebrugge. Zraneniam neskôr podľahol. „S hlbokým zármutkom som prijal správu o smrti nášho drahého kolegu. Chris si išiel zajazdiť na bicykli a zrazilo ho auto. Neskôr na následky zranení zomrel,“ uviedol riaditeľ televízie Frederik Lauesen pre usdaynews.com.

Sörensen počas kariéry pretekal za tímy Designa Kkken, CSC/Tinkoff-Saxo, Fortuneo-Vital Concept a Riwal CeramicSpeed. V roku 2010 vyhral etapu na Giro d’Italia 2010, dva roky predtým triumfoval aj v etape na Criterium du Dauphine. V roku 2015 získal titul dánskeho šampióna.

Nečakaná tragická smrť Sörensena zasiahla účastníkov MS i celý cyklistický svet. „Dnes je jedno, či vyhráme alebo prehráme, či je náš dres žltý, zelený alebo biely. Dnes smútime nad tragickou stratou skvelého človeka, ktorý nám bude všetkým chýbať,“ uviedol na Facebooku slovenský cyklista Peter Sagan.

„Nedokážem slovami vyjadriť hlboký smútok, ktorý cítim po tragickej smrti bývalého profesionálneho cyklistu a žurnalistu Chrisa Ankera Sörensena. Je to hrozná strata, chcem vyjadriť hlbokú sústrasť rodine, priateľom a celej dánskej cyklistike,“ reagoval prezident Medzinárodnej cyklistickej únie (UCI) David Lappartient.

red, TASR, foto: facebook Načítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii CYKLISTIKA
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Valverde a Nibali sa lúčili s kariérou

Slovinský cyklista Tadej Pogačar (UAE­‑Team Emirates) obhájil vlaňajší triumf na záverečno…