Domov TENIS Na úvod French Open Slováci urobili radosť

Na úvod French Open Slováci urobili radosť

V Paríži sa cez víkend začal posledný grandslamový turnaj tohto roka, ktorým je netradične antukový French Open. Na dvorcoch Rolanda Garrosa sa predstavili aj piati slovenskí tenisti a veru sa v silnej konkurencii nestratili.

*priebežne aktualizované

Veľkú radosť spravili v prvom kole Anna Karolína Schmiedlová, Norbert Gombos a aj Andrej Martin. Všetci traja čelili favoritom, no dokázali svoje zápasy vyhrať.

Schmiedlová vyradila dve jednotky

Schmiedlová bývalej tenisovej jednotke Venus Williamsovej nedovolila uhrať ani jeden set a po kvalitnom výkone ju vyradila z turnaja po dvoch zhodných setoch 6:4.

To však od talentovanej Slovenky nebolo všetko. V 2. kole ju čakala ešte väčšia prekážka, ďalšia bývalá najlepšia hráčka sveta a finalistka nedávneho US Open Bieloruska Viktoria Azarenková.

Slovenská tenistka však na papierové predpoklady nehľadela a Bieloruske toho veľa uhrať nedovolia. Po setoch 6:2 a 6:2 postúpila 26-ročná Schmiedlová do tretieho kola, čím vyrovnala v Paríži svoje kariérne maximum z roku 2014.

161. hráčku sveta v ňom čakala papierovo najslabšia súperka Argentínčanka Podorosková (WTA 131). Do zápasu s kvalifikantkou však vstúpila veľmi zle, keď prehrávala už 0:4.

Potom sa slovenská hráčka vzchopila, ale výkonom zaostala za prvými dvomi zápasmi a 23-ročnej Juhoameričanke podľahla napokon bez zisku setu 3:6 a 2:6.

Ďalšia slovenská zástupkyňa v Paríži Viktória Kužmová sa v prvom kole stretla s českou hráčkou Kristýnou Plíškovou, s ktorou mimochodom neskôr v štvorhre vyzvali rumunsko nemecký pár pár Paarová/Wachaczyková.

Kužmová však proti rebríčkovo nižšie postavenej zo sestier Plíškových toho veľa neukázala a so singlovou časťou turnaja sa rozlúčila po setoch 1:6 a 2:6.

Vo štvorhre však Kužmová so svojou kolegyňou idú ďalej, keďže v prvom kole zdolali svoje súperky 2:1 na sety (6:2, 2:6, 6:0). V ďalšom kole ich čakal rusko-gruzínsky pár Alexandrová/Kalašniková.

Kvalita bola jasne na strane slovensko-českého páru a Kužmová s Plíškovou postúpili po pomerne hladkom priebehu 6:1 a 6:4 do ďalšieho kola. V ňom narazia na prvú vážnu prekážku, štvrtý nasadený český pár Krejčíková/Siniaková.

Ani muži nezaháľali

Norbert Gombos si zas hneď v prvom kole zmeral sily s nasadenou 24-kou Chorvátom Bornom Čoričom. Slovák vyprevadil svojho súpera z parížskeho grandslamu po setoch 6:4, 3:6, 6:3 a 6:4 a po prvýkrát si zahrá na Roland Garros v druhom kole.

Gombos mal navyše veľkú šancu ísť ďalej. V druhom kole ho totiž čakal rakúsky kvalifikant Jurij Rodionov.

Slovenský tenista potvrdil rolu favorita a po setoch 6:2, 2:6, 7:6 a 6:4 sa zaslúžene tešil z postupu do tretieho kola. V ňom však už na Gombosa čakal jeden z najlepších antukárov na okruhu – Argentínčan Diego Schwartzman.

12-ty nasadený na French Open potvrdil skvelú formu v Ríme, kde sa prebojoval až do finále. Schwartzman aj v zápase so slovenským tenistom ukázal, že na antuke jeproste doma.

Gombos sa s French Open rozlúčil bez zisku setu, keď Argentínčanovi podľahol 6:7 a dvakrát 3:6.

Aj na posledného zástupcu v singlovom pavúku Andreja Martina čakala prekážka vyššie postaveného tenistu. Martin sa však Joaoa Sousau nezľakol a tiež prispel k slovenskej radosti na tohtoročnom French Open. Slovák vyradil Portugalčana po troch setoch 7:5, 6:1, 6:2.

Andrej Martin sa o vyrovnanie svojho maxima (3. kolo v roku 2016) snažil zdolaním Grigora Dimitrova, ale ako sa ukázalo, to už bolo na slovenského tenistu priveľké sústo.

Bulhar ukončil Martinovu púť v Paríži v troch setoch 4:6, 6:7 a 1:6.

Posledným piatym želiezkom na parížskej antuke je náš najúspešnejší deblista Filip Polášek, ktorý spoločne s Chorvátom Dodigom čelili v prvom kole fínsko-nemeckému páru Kontinen/Struff.

Nasadené päťky turnaja nemali s prvou prekážkou väčšie problémy a po dvoch jasných setoch 6:3 a 6:1 postúpili do druhého kola. V ňom narazili na slovinsko-rakúsky pár Bedene-Novak.

V tomto zápase už museli predviezť o čosi viac zo svojho umenia, veď prvý set ovládli súperi 6:3. Potom sa však ukázala kvalita na strane slovensko-chorvátskeho páru a po setoch 6:3 a 6:1 v prospech Poláška s Dodigom sa slovenský tenista tešil z postupu do ďalšieho kola.

Ani veteránsky dánsko-nemecký pár Nielsen/Peutz by nemal Dodigovi s Poláškom narobiť väčšie problémy.

sam, foto: SITANačítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii TENIS
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

ITF v Trnave: Šramková s titulom v debli, Schmiedlovej neostali sily na finále

Trnava hostila minulý týždeň ženský tenisový turnaj na tvrdom povrchu ITF WTT W60, na ktor…